Na otvaranju HEP Croatia Cupa u Poreču, hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobijedila je Nizozemsku 24:23. Fantastičnu obranu odigrale su naše rukometašice i još jedanput, kao i na Europskom prvenstvu u Danskoj, slavile nad svjetskim prvakinjama.

Bez izbornika Nenada Šoštarića, koji je u karanteni, sa Snježanom Petikom na klupi, brončane s posljednjeg EP-a su otvorile susret u sastavu Pijević na vratima, Šimara Zadravec na krilima, Debelić na crti, te na vanjskim pozicijama Mičijević, Blažević Krsnik.

Hrvatska je bolje ušla u utakmicu i u osmoj minuti je prvi put otišla na plus dva (5:3). Međutim, Nizozemke su okrenule rezultat serijom 5-0. Malo po malo, naše su rukometašice topile prednost Nizozemki i u 24. minuti stigle do novog izjednačenja (10:10), a u završnici prvog dijela naše su djevojke zabile još tri gola za 13:10 na poluvremenu.

Nizozemska je otvorila nastavak s dva brza gola, međutim Hrvatska je u 38. minuti ponovno otišla na +3 (16:13). U 43. minuti je bilo plus četiri (19:15), a na ulasku u posljednjih deset minuta Hrvatska ima pet razlike.

Nizozemke su u 59. minuti došle do minimalnog zaostatka (24:23), ali nisu uspjele napraviti potpuni preokret. Dvadeset i dvije sekunde prije kraja Valentina Blažević nije iskoristila sedmerac i odvela domaće na sigurnu udaljenost. No u posljednjem napadu ne uspijeva zabiti ni Nizozemska pa Hrvatska slavi još jednu pobjedu protiv svjetskih prvakinja.

Najefikasnija u hrvatskim redovima bila je Ćamila Mičijević sa sedam pogodaka, pet je dala Dora Krsnik. Tea Pijević je imala 13 obrana. Kod Nizozemki najbolja je bila Estevana Polman sa šest pogodaka.

U četvrtak se sastaju Nizozemska i Brazil, a u petak će naše rukometašice igrati protiv Brazilki.