Hrvatski teniski par Mate Pavić i Nikola Mektić plasirali su se u finale ATP turnira Masters 1000 serije na zemljanoj podlozi u Monte Carlu nakon što su u polufinalu poslije sat i 34 minute igre s 3-6, 7-6, 10-4 pobijedili španjolsko-argentinsku kombinaciju Marcela Granollersa Puyola i Horacija Zeballosa.

Nakon prvog seta koji je otišao u korist Granollersa i Zeballosa koji su Paviću i Mektiću jednom uzeli servis, španjolsko-argentinska kombinacija još jednom uzima servis hrvatskom paru i dolazi u vodstvo 4-2. No tada Hrvati vraćaju servis za izjednačenje i za set 7-5. U trećem setu hrvatski je par nadmoćniji i dobiva ga 10-4.

U njihovom šestom zajedničkom finalu će najbolji svjetski par u 2021. godini Pavić i Mektić igrati protiv pobjednika susreta između kolumbijskog para koji čine Juan Sebastian Cabal Robert Farah te britanskog para Neal Skupski Daniel Evans. Pokušat će osvojiti svoj peti zajednički naslov.