U posljednjoj utakmici 26. kola Premijer lige BiH snage su odmjerile momčadi Širokog Brijega i Veleža.

Već u 2. minuti susreta hladan tuš za domaćine na Pecari. Anđušić je doveo goste iz Mostara u vodstvo. On se fenomenalno snašao između nekoliko igrača Širokog i šutirao. Asistirao mu je Brandao.

Dvije dobre prilike Široki je imao u 28 minuti. Vratar Veleža Bogdanović brani Ikićev udarac, domaćini opet prijete ali bez uspjeha.

Široki Brijeg u 2. poluvrijeme kreće vrlo ofanzivno, no takav pristup ipak nije dao rezultata.

U 77. minuti penal za Velež. Jurić je oborio Zeljkovića u kaznenom prostoru. Sudac je pokazao na 11 metara.

Loptu na bijelu točku stavio je Brandao. Brandau udarac brani Miškić.

U 83. minuti velika prilika za Široki. Bogdanović uz veliki napor brani udarac Stanića.

U 94. minuti novi penal za Velež. Mijo Šabić ruši Ovčinu.

Ovog puta penal je izveo Zvonić koji pogađa za konačnih Široki Brijeg – Velež 0:2.

Nakon 26. kola Široki Brijeg se nalazi na 5. mjestu s 45 bodova, tri manje od Veleža i Zrinjskog, pet od drugoplasiranog Borca i sedam od vodećeg Sarajeva.

NK Široki Brijeg – FK Velež 0:2

Stadion Pecara

Široki Brijeg: Miškić, Medić (Šabić), Čuljak (Mašić), Jurilj (Maganjić), Stanić, Vukoja (Jurić), Zachara, Begić, Jurić, Musa, Ikić.

Velež: Bogdanović, Zeljković, Ćosić, Georgijević (Ovčina), Brandao, Anđušić (Prses), Ferreyra, Hasanović (Osmić), Vehabović (Behram), Cheshmedjiev (Zvonić), Radovac.

U velikoj fotogaleriji pogledajte što smo zabilježili u nedjeljnom derbiju na Pecari.

Izvor: Vrisak.info