Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac za Inter iz Milana koji je u susretu 32. kola talijanskog prvenstva igrao 1-1 (1-1) na gostovanju kod Spezije.

Domaćini su poveli preko Fariasa u 12. minuti koji je udarcem s ruba kaznenog prostora iznenadio Handanoviča, a Perišić je poravnao u 39. minuti kad aje uspio ugurati loptu u mrežu pored vratara i braniča Spezije.

Bio je to treći ovosezonski ligaški pogodak Perišića koji je igrao do 73. minute, dok je Marcelo Brozović igrao čitav susret za “crno-plave”.

Usprkos ovom bodu Inter je povećao svoju prednost na vrhu ljestvice na 10 bodova ispred drugoplasiranog gradskog rivala Milana koji je ranije danas izgubio na svom San Siru sa 1-2 (1-0). Inter sada ima 76, a Milan 66 bodova.

Milan je poveo u 30. minuti lijepim pogotkom Calhanoglua, no u nastavku je mladi Raspadori s dvije odlične reakcije u suparničkom kaznenom prostoru, 76. i 83. minuti kreirao preokret.

Ante Rebić je igrao za Milan do 74. minute kada ga je zamijenio Mario Mandžukić.

Još uvijek aktualni prvak Juventus uspio je preokretom sa 3-1 (1-1) na svom terenu nadigrati Parmu. Gosti su poveli kada je Brugman u 25. minuti iz slobodnog udarca svladao Buffona, no Alex Sandro je uspio kreirati preokret golovima na kraju prvog i početkom drugog poluvremena, odnosno u 43. i 47. minuti. Pobjedu Juventusa potvrdio je De Ligt glavom nakon kornera u 68. minuti.

Treći Juventus sada ima 65 bodova, dok je pretposljednja Parma ostala na 20, 11 manje od Beneventa koji drži 17. mjesto, posljednje koje osigurava ostanak.

Milan Badelj odigrao je čitav susret, dok je Marko Pjaca ušao u 71. minuti za Genou u 2-2 (2-2) domaćem remiju s Beneventom. Sva četiri pogotka pala su u prvih 20 minuta, Benevento je dva puta vodio preko Viole (5-11m) i Lapadule (15), no oba je puta izjednačavao Pandev (11, 21).

S ovim bodom Genoa je 14. sa 33 boda, koliko imaju i 13. Fiorentina te 15. Spezia.