Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić bio je dvostruki strijelac za Hoffenheim u 3-2 (0-2) domaćoj pobjedi protiv Borussije iz Mönchengladbacha u susretu 30. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Gosti iz Mönchengladbacha nakon prvih 45 minuta su vodili sa 2-0 golovima Pleae (25) i Lazara (45+1), no već početkom nastavka Kramarić (48) je svojim prvim pogotkom, odličnim udarcem s lijeve strane koji se odbio od vratnice prepolovio zaostatak. Potom je Bebou (60) izjednačio na 2:2, da bi Kramarić (65) kompletirao preokret udarcem s 13 metara nakon ubačaja Kaderabeka.

Bili su to 15. i 16. Kramarićevi pogoci za Hoffenheim u Bundesligi ove sezone. Hrvatski napadač odigrao je čitav susret za momčad koja je sada 11. na ljestvici sa 35 bodova, osam manje od sedme Borussije.

Josip Brekalo igrao je do 76. minute za Wolfsburg u 3-1 (2-0) pobjedi na gostovanju kod Stuttgarta te je bio dvostruki asistent. Njegov ubačaj u 29. minuti Weghorst je pretvorio u pogodak za 2-0, da bi u 65. minuti Brekalo povratnom loptom poslužio Gerhardta za 3-0. Prvi gol za Wolfsburg postigao je Schlager (13), a poraz Stuttgarta ublažio je Castro (90+2).

Treći Wolfsburg sada ima 57 bodova, četiri manje od drugog RB Leipziga, a 14 manje od vodećeg Bayerna, dok je Stuttgart 10. sa 39 bodova.