U derbiju 30. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Osijek i Dinamo odigrali su 1:1 u Gradskom vrtu.

Konačni rezultat:

OSIJEK – DINAMO 1:1
Erceg 64; Majer 5

Tijek susreta:

KRAJ UTAKMICE! OSIJEK – DINAMO 1:1, MODRI I DALJE NA +2 PRED OSJEČANIMA!
90+2′ – još jedna izmjena u momčadi Dinama, ulazi Perić umjesto Gvardiola
90′ – Petković dobio žuti karton, igrat će se četiri minute nadoknade
86′ – opet mijenjaju treneri, za Osječane će na teren Santini umjesto Bohara, kod Dinama ulaze Mišić i Franjić umjesto Jakića i Ivanušeca
81′ – prva promjena u redovima gostiju, trener Modrih odlučuje u igru ubaciti Atiemwena, izlazi Majer, a mijenjaju i Osječani – Pilj umjesto Kleinheislere
79′ – žuti karton za Majera zbog starta na Bočkaju
65′ – još jedan žuti karton za domaćina, dobio ga je Čeberko zbog gaženja Majera
64′ – GOOL! OSIJEK STIŽE DO IZJEDNAČENJA, STRIJELAC ERCEG!

61′ – žuti karton za Žapera zbog prigovora
60′ – Dinamo traži kazneni udarac, u kaznenom prostoru pao je Majer, nakon što duela s Kleinheislerom, ali sudac nije pokazao na bijelu točku
59′ – zahuktava se derbi, ‘požutio’ je Kleinheisler zbog prekršaja nad Ivanušecom, a tri minute ranije kapetan Dinama Ademi dobio je žuti karton zbog grubog starta na Silvi
53′ – ovaj puta šansa domaćina, nakon ubačaja Silve Mierez sjajno puca glavom, ali Livaković odlično brani i spriječava izjednačenje Osijeka
48′ – prilika za goste da povećaju vodstvo, na ubačaj Ademija, glavom puca Ivanušec, no vratar Osijeka Ivušić spreman
46′ – počelo je drugo poluvrijeme u Osijeku, Bjelica pojačava napad, Erceg će odraditi ostatak dvoboja, u svlačionici je ostao Vuković

45+3 – KRAJ PRVOG POLUVREMENA, DINAMO VODI 1:0
45′ – Bočkaj do Miereza, no bez opasnosti po Livakovića, igrat će se tri minute nadoknade
37′ – slobodan udarac za Dinamo nakon prekršaja Silve (dobio žuti karton) nad Jakićem, pucao je Oršić, lopta se odbija od živog zida, Osijek potom uzvraća brzom kontrom, ali na mjestu je obrana Dinama
34′ – velika prilika za Osijek, nakon pogreške obrane Modrih, Kleinheislerov udarac brani Livaković, a na odbijenu loptu pokušao je natrčati Bočkaj, no poskliznuo se prilikom šuta
33′ – prva izmjena, mijenja Bjelica, ulazi Silva umjesto Miloša
29′ – korner za Dinamo, no bez opasnosti po vrata domaćina
24′ – prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Ristovski zbog prekršaja na Kleinheisleru
16′ – ipak ništa od jedanaesterca, videosnimka je pokazala da je Škorić u uklizavanju na Majera ipak prvo dodirnuo loptu, briše se i žuti karton Škoriću
14′ – kazneni udarac za Zagrepčane, no čeka se provjera VAR-a
9′ – gosti umalo stigli do 2:0, no Petković puca pored vratiju
5′ – GOOOL! DINAMO VODI GOLOM MAJERA!

4′ – prilika za Osijek, no udarac Miereza brani Livaković
2′ – Majer opalio s 20 metara, ali Ivušić hvata loptu bez problema
1′ – počela je utakmica! Najbolja obrana protiv najboljeg napada lige!

Početni sastavi:

OSIJEK: Ivušić, Čeberko, Škorić, Lončar, Vuković, Žaper, Miloš, Bočkaj, Kleinheisler, Bohar, Mierez

DINAMO: Livaković, Gvardiol, Theophile-Catherine, Lauritsen, Ristovski, Jakić, Ademi, Oršić, Majer, Ivanušec, Petković