U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Hajduk sa 2-0 pobjegavši drugoplasiranom Osijeku na četiri boda, a Modri imaju i utakmicu manje. Golove za pobjedu hrvatskog prvaka zabili su Bruno Petković (21-11m) i Lirim Kastrati (35).

Dinamo je ovom pobjedom načinio veliki korak prema obrani naslova, posebice nakon što je Osijek remizirao protiv Rijeke na Rujevici pa sad ima četiri boda zaostatka, a Dinamo ima i utakmicu manje.

Modri su stigli do prednosti u 21. minuti iz jedanaesterca kojeg je sigurno realizirao Petković postigavši svoj deveti gol ove sezone. Kastrati je ubacio loptu u kazneni prostor s desne strane, a Vušković je rukom odnio loptu ispred Petkovića. Sudac Ivan Bebek je odmah pokazao na bijelu točku, a nakon pregleda VAR-a njegova je odluka i potvrđena.

U 35. minuti Dinamo je zabio i drugi gol, a pogodak je postigao Kastrati nakon fantastične Petkovićeve asistencije. Napadač “Modrih” je sjajnom dubinskom loptu kroz obranu Hajduka proigrao Kastratija, koji se sjurio prema vratima Lovre Kalinića i zabio za 2-0.

Najbolju priliku u prvom dijelu Hajduk je imao u 44. minuti nakon što je Jurić uposlio Umuta, ovaj odmah pucao, a Livaković obranio.

Hajduk je u nastavku zaigrao hrabrije, a prvu priliku je u 53. minuti imao Biuk, ali je pucao preko gola. U 70. minuti gosti su mogli i ozbiljnije ugroziti suparnička vrata, no Diamantakos je bio neprecizan.

Dinamo je u nastavku “stao na loptu” kontrolirajući igru i rezultat. Posljednju priliku na utakmici vidjeli smo u sudačkoj nadoknadi, pucao je Kačaniklić, samo da bi Livaković još jednom bio spreman i siguran.

U prvom od dva nedjeljna derbija Rijeka i Osijek su na Rujevici odigrali bez golova.

Dinamo vodi na ljestvici sa 71 bodom, četiri više od Osijeka, a “Modri” imaju i utakmicu manje.

Gorica je treća sa 53 boda, a Rijeka na četvrtom mjestu ima 52 boda. Hajduk je peti sa 44 boda i utakmicom manje.

REZULTATI 31. KOLA:

Rijeka – Osijek 0-0

Dinamo – Hajduk 2-0 (Petković 21-11m, Kastrati 35)

Subota:

Šibenik – Slaven B. 2-0 (Jurić 8, Ćurić 14)

Gorica – Lokomotiva 4-2 (Hamad 5, Mudrinski 28, Špikić 43, 74 / Pivarić 19-11m, 58-11m)