Košarkaši Utah Jazza upisali su i treći poraz u trećem dvoboju protiv Minnesote ove sezone.

Najbolju momčad NBA lige (44-17) svladala je jedna od najgorih momčadi (18-44) sa 105:104. Jazzeri su imali katastrofalan šut za tricu (16-57), a u njih se uklopio i Bojan Bogdanović pogodivši tek jedan koš s linije za tri poena iz sedam pokušaja. Hrvatskom reprezentativcu nije išlo ni u šutu za dva poena (0-4), a pogodio je sva četiri slobodna bacanja u 29 minuta provedenih na parketu. Skromnom učinku dodao je jedan skok, uz po dvije osvojene i izgubljene lopte.

Završnica dvoboja u Target Centru je bila uzbudljiva. Mike Conley je pogodio tricu šest sekundi prije kraja utakmice za vodstvo Utaha 104:103, a nakon minute odmora pobjedu Timberwolvesima donosi D’Angelo Russell polaganjem nakon sjajne asistencije Rickyja Rubija 4.2 sekunde do kraja. U preostalom vremenu Jazz nije uspio realizirati napad, a Rubio je oduzeo loptu Conleyju prije zvuka sirene.

Russell je sa 27 poena bio prvi strijelac utakmice, a upisao je i 12 asistencija. Karl-Anthony Towns u pobjedu je ugradio 21 koš uz 11 skokova. Kod Utaha, koji su već petu utakmicu bez Donovana Mitchella, najbolji je s 26 poena bio Mike Conley.

Poraz su upisali i Los Angeles Clippersi koje su sa 120:103 svladali New Orleans Pelicansi.  Ivica Zubac je za Clipperse igrao 20:28 minuta ostvarivši četiri koša (šut 1-2, slobodna bacanja 2-2), šest skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu.

Svi iz početne petorke pobjedničke momčadi imali su dvoznamenkasti broj poena, a predvodio ih je Zion Williamson s 23 koša, dok je najbolji strijelac Clippersa bio Terance Mann sa 17 poena.

Phoenix Sunsi su bez Darija Šarića prekinuli sjajan niz od devet pobjeda New York Knicksa. Iako su u Madison Square Gardenu Knicksi vodili veći dio utakmice, na kraju je pobjeda pripala Sunsima koji su slavlii 118:110.

Najzaslužniji za slavlje Phoenixa bio je Devin Booker s 33 koša. Mikal Bridges je dodao 21 koš, a Chris Paul 20 od čega i zadnjih sedam na utakmici.

Nije igrao ni Luka Šamanić za San Antonio Spurse koji su nakon produžetka sa 146:143 svladali  Washington. DeMar DeRozan s 37 koševa i deset asistencija te Dejounte Murray s 25 koševa i 17 skokova predvodili su pobjedničku momčad.

Wizardsima nije pomogli ni sjajni Bradley Beal koji je susret završio sa čak 45 poena, ni Russell Westbrook koji je ostvario triple-double učinak od 22 koša, 14 asistencija i 13 skokova.

Philadelphia 76ers – Oklahoma City Thunder  121-90
Washington Wizards – San Antonio Spurs      143-146 (produžeci)
(Luka Šamanić nije igrao za San Antonio)
New York Knicks – Phoenix Suns              110-118
(Dario Šarić nije igrao za Phoenix)
Toronto Raptors – Cleveland Cavaliers       112-96
Miami Heat – Chicago Bulls                  102-110
Minnesota Timberwolves – Utah Jazz          105-104
(Bojan Bogdanović je odigrao 29:04 minute za Utah, zabio je sedam koševa i upisao dvije ukradene lopte i jedan skok)
New Orleans Pelicans – LA Clippers          120-103
(Ivica Zubac je odigrao 20:28 minuta za LA Clipperse, zabio je četiri koša i upisao jedan bok, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i šest skokova)

4. Oklahoma City Thunder   20  41  .328      24
5. Minnesota Timberwolves  18  44  .290  26 ½