Rukometašice Izviđač Central osiguranja pobijedili su i u uzvratnoj utakmici četvrtfinala KUP-a BiH, rukometašice Knežopoljke iz Kozarske Dubice te se plasirale na završni turnir ovog natjecanja.

Josipa Tomić, trenerica „Skautica“ imala je na raspolaganju samo deset igračica u ovom susretu.

Prvi desetak minuta susreta proteklo je u ravnopravnoj igri, uglavnom igralo se u ritmu gol za gol. Međutim, od 10. do 27. minute domaće rukometašice su zagospodarile terenom i serijom 12:3 došle do devet golova prednosti (17:8). Prednost rukometašica Izviđača i na koncu prvog poluvremena iznosila je devet pogodaka.

Prvi desetak minuta drugog poluvremena ponovno je proteklo u ritmu gol za gol. Kratak roster i nastojanje domaća trenerice da dade priliku svim igračicama s kojim je raspolagala, omogućilo je gostujućoj ekipi da u zadnjih petnaestak minuta da dođe do daha te napravi seriju 13:6 i stigne na samo gol zaostatka.

„Skautice“ do pobjede predvodila je Ana Petrović s dvanaest pogodaka. Iva Grbavac postigla je šest, Mihaela Miloš pet, Marija Brkić četiri te Milica Stamatović dva pogotka.

Kod Knežopoljke najviše pogodaka postigla je Lara Stanić devet, šest je postigla Ljiljana Šesto, a po pet Jovana Gavrilović i Anđela Vokić.

KUP BiH, sezona 2020/2021.
Uzvratna utakmica ¼ finala KUP-a BiH
Ljubuški, 28.04.2021. u 15:30 sati.

ŽRK Izviđač Central osiguranje – ŽRK Knežopoljka 30:29 (19:10)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, bez gledatelja.
Suci: Ajla i Naida Ćatić (Sarajevo).
Nadzornik: Goran Sušić (Čapljina).

ŽRK Izviđač: Skoko (3 obrane, 2 sedmerca), I. Petrović (7 obrana), Prskalo 1, Miloš 5, I. Grbavac 6, Ostojić, A. Petrović 12, Stamatović 2, Bošnjak, Brkić 4/1.
Trener: Josipa Tomić.

ŽRK Knežopoljka: Tatić (5 obrana, 3 sedmerca), Pralica (4 obrane), Lj. Ćesto 6, Gavrilović 5, Stanić 9, T. Ćesto, Vokić 5, Burazor, Subotić 1, Krivda, Hodak 1, Kovačević 2.
Trener: Bojana Pralica.

Sedmerci: Izviđač 4/1, Knežopoljka 4/2.
Isključenja: Izviđač 8 minuta, Knežopoljka 6 minuta.

Izvor: izvidjac.com