U prvom susretu 32. kola domaćeg nogometnog prvenstva Lokomotiva je osvojila važne bodove u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu svladavši Šibenik 1:0.

Ovu izuzetno važnu pobjedu Lokomotivi je donio Marko Lešković pogotkom u 85. minuti.  Lokomotiva se zahvaljujući današnjem rezultatu popela na deveto mjesto preskočivši Istru 1961 i tako umanjila opasnost od ispadanja u drugu ligu.

Prvu priliku na utakmici u osmoj minuti imala je Lokomotiva, Čeliković je pucao prema golu Šibenika, ali je lopta prošla na metar i pol od stative. No, nakon toga u 13. minuti, Šibenik je ozbiljnije zaprijetio. Sahiti je dodao loptu Deniju Juriću koji puca u lijevi donji kut, ali Santini spašava Lokose.

Do kraja poluvremena, malo je prilika s obje strane. Treba izdvojiti Šimićev udarac sa 14 metara prema golu Šibenika u 30. minuti i onda četiri minute kasnije Sahitijev udarac s 20-ak metara koji je Santini obranio.

Drugo poluvrijeme počelo je uzbudljivo, već u 48. minuti  Deni Jurić bježi obrani Lokomotive, dolazi pred Santinija i zabija za vodstvo Šibenika. No, slavlje gostujuće momčadi kratko je trajalo jer je VAR utvrdio da se radilo o zaleđu i pogodak je poništen. Vrlo brzo, u 51 minuti Jurić je opet u prilici, puca nakon kornera glavom s pet metara, no Santini opet brani.

U 56. minuti Lokomotiva ima najbolju priliku na utakmici nakon što je Čeliković ubacio prema Kačavendi, a on puca prema Rogiću, no lopta je prošla uz vratnicu. Desetak minuta kasnije još jedan dobar pokušaj Lokomotive – nakon dodavanja Chajie, glavom puca Šimić, ali je lopta otišla malo preko gola.

Kako se utakmica bliži kraju tako se igra zahuktava, a Lokomotiva pritišće. U 70. minuti Šibenik ima šansu nakon što je Jurić prošao po desnoj strani i dodao Torresu koji pogađa gol s vanjske strane. Nakon toga, u 82. minuti Lokomotiva je u prilici kada se lopta koja je bila upućena Šimiću, odbila do Cokaja. On puca, ali Rogić brani.

Pritisak Lokomotive ipak se isplatio i ona dolazi u važno vodstvo pogotkom Leškovića. Pivarić je ubacio iz kornera, a Lešković puca na lijevu vratnicu, Rogić je kratko dodirnuo loptu, ali je ona svejedno završila u njegovoj mreži. Do kraja utakmice Lokomotiva je i dalje bila dominantnija, no rezultat se nije mijenjao.

Šibenik je ostao na šestom mjestu sa 32 boda, a Lokomotiva se popela na deveto mjesto i ima 26 bodova četiri kola prije kraja prvenstva. Vodeći je Dinamo sa 71 bodom.