Nogometaši Sarajeva pobijedili su danas na Koševu ekipu Željezničara sa 3:1 u derbi susretu 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Slavlje u 123. ligaškom i ukupno 143. sarajevskom derbiju ekipa Vinka Marinovića vratila se na prvu poziciju na ljestvici, dok je nastavljena agonija Željezničara koji 11. utakmicu ne zna za pobjedu.

Sarajevo je povelo u 38. minuti golom Fanima, a na 2:0 povisio je Mešanović u nadoknadi vremena prvog poluvremena.

Željezničar je na početku drugog poluvremena imao priliku da smanji zaostatak. Mujezinović je pao u šesnaestercu Sarajeva, sudac je pokazao na bijelu točku, a udarac Štilića sa 11 metara obranio je Kovačević.

U 60. minuti domaći su postigli i treći pogodak. Na ivici šesnaesterca oboren je Mešanović, a Fanimo odličnim udarcem postiže svoj drugi pogodak za visokih 3:0.

Počasni pogodak Željezničar je postigao u 72. minuti preko Juričića koji je sa 15 metara lijepo pogodio rašlje gola.

Ovom pobjedom Sarajevo je napravilo veliki korak prema novoj tituli prvaka BIH.

Izvor:pogled.ba