Nogometaši Lillea odigrali su tek 0-0 protiv St Etiennea, pa je PSG 4-0 pobjedom protiv Reimsa smanjio zaostatak na svega bod uoči zadnjeg kola francuskog nogometnog prvenstva.

Lille je domaćom pobjedom protiv St Etiennea mogao zadržati tri boda više od PSG-a i praktički započeti slavlje. Međutim, nakon skromnih 0-0, Lille će za osvajanje nasova prvaka morati u zadnjem kolu ostvariti pobjedu kod neugodnog  Angersa. Ili čekati kiks PSG-a na gostovanju kod Bresta što je malo vjerojatno.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić je protiv St Etiennea ušao u igru u 89. minuti. PSG je rutinski odradio posao protiv Reimsa pobijedivši sa 4-0. Gosti su već u 11. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Yunis Abdelhamid i bilo je samo pitanje koliko će golova Parižani zabiti.

Na koncu su postigli četiri, a strijelci su bili Neymar (14-11m), Mbappe (24), Marquinhos (68) i Moise Kean (89).

Monaco, Nike Kovača, je osvojio važna tri boda u borbi za Ligu prvaka pobijedivši na svom terenu Rennes sa 2-1. Monaco još može biti i prvak, no u zadnjem kolu bi morali i Lille i PSG izgubiti.

Momčad iz Kneževine je povela 2-0 golovima Wissama Ben Yeddera (16) i Aleksandra Golovina (29), a smanjio je Benjamin Bourigeaud u 68. minuti. Gosti su 86. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Damien Da Silva.

Lyon je nastavio lov za Monacom uvjerljivom 5-2 pobjedom na gostovanju kod Nimesa.

Paqueta (8, 24), Depay (21), Aouar (55) i Slimani (88) su zabili za goste, a Kone (5, 62) za Nimes.

“Lavovi” sada imaju bod manje od Kovačeve družine i još mogu do plasmana u LP.

Marseille je na krilima trostrukog strijelca Arkadiusza Milika (9, 48, 90+5-11m) pobijedio Angers sa 3-2. Za goste su zabili Lage (57) i Thomas (85).

Duje Ćaleta-Car
je odigrao cijeli susret za OM, baš kao i Mateo Pavlović za goste.

Bordeaux, u čijim redovima je Toma Bašić odigrao svih 90 minuta, je ostvario važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas porazivši Lens sa 3-0. Strijelci su bili Ui-Jo (32-11m), Sabaly (89) i Zerkane (90+1).

Na ljestvici vodi Lille sa 80 bodova, PSG ima 79, Monaco 77, a Lyon 76 bodova.

Ispali su Dijon i Nimes, a Nantes drži 18. poziciju koja vodi u dodatne kvalifikacije.

Zanimljivo još pet momčadi (Reims, Bordeaux, Strasbourg, Brest i Lorient) mogu završiti na 18. mjestu.