Nogometaši Milana odigrali su 0-0 protiv Cagliarija u zadnjoj utakmici nedjeljnog programa 37. kola Serie A te si tako otežao poziciju u borbi za Ligu prvaka.

Ante Rebić je odigrao cijelu utakmicu za Milan, a Mario Mandžukić je ušao u 89. minuti.

Milan se sa 76 bodova izjednačio s trećeplasiranim Napolijem, a Juventus je peti s bodom manje.

U zadnjem kolu Milan će igrati u Bergamu kod Atalante koja je osigurala mjesto u Ligi prvaka, Napoli je domaćin Veroni, a Juventus će gostovati u Bologni. Jedna od te tri momčadi će se morati zadovoljiti igranjem u Europskoj ligi.

Nogometaši Beneventa odigrali su 1-1 protiv Crotonea i tako si umnogome smanjili izglede za ostanak u elitnom razredu. Sekude su dijelile Benevento od važne domaće pobjede. Nakon što je u 13. minuti Lapadula postigao vodeći pogodak, a Crotone od 24. minute ostao bez isključenog Golemića, sve je ukazivalo na pobjedu domaće momčadi. No, u trećoj minuti sučevog dodatka Simy je postigao pogodak za 1-1 i budućem drugoligašu Crotoneu donio beznačajan bod, a oteo dva važna Beneventu.

Benevento prije posljednjeg kola ima 32 boda, tri manje od Torina, kod kojeg će gostovati u zadnjoj utakmici u sezoni. No, Torino tijekom tjedna (18.5.) ima još zaostalu utakmicu protiv Lazija. Iz dvije utakmice Torinu je dovoljan jedan bod za ostanak u Serie A.

Sampdoria je slavila na gostovanju u Udinama s 1-0, a pobjednički pogodak postigao je Quagliarella u 88. minuti iz kaznenog udarca.

Napoli je u nedjelju kao gost s 2-0 svladao Fiorentinu. Prvi gol za gostujuću momčad zabio je Insigne u 56. minuti, kad je odbijenu loptu poslao u mrežu nakon što mu je domaći vratar obranio kazneni udarac. U 67. minuti Venuti je postigao autogol za konačnih 2-0.

U ponedjeljak (20.45 sati) je na rasporedu zadnja utakmica 37. kola u kojoj će Verona ugostiti Bolognu.

Italija – 37. kolo
Fiorentina – Napoli    0-2 (Insigne 56, Venuti 67-ag)
Benevento – Crotone    1-1 (Lapadula 13 / Simy 90+3)
Udinese – Sampdoria    0-1 (Quagliarella 88-11m)
Parma – Sassuolo       1-3 (Alves 32 / Locatelli 25-11m, Defrel 62, Boga 69)
Milan – Cagliari       (ned, 20.45)

Verona – Bologna (pon, 20.45)

Odigrano u subotu:
Genoa – Atalanta 3-4 (Šomurudov 49, 85, Pandev 67-11m / Zapata 9, Malinovsky 26, Gosens 44, Pašalić 51)
Spezia – Torino 4-1 (Saponara 19, Nzola 41-11m, 74, Erlić 84 / Belotti 53-11m)
Juventus – Inter 3-2 (C. Ronaldo 24, Cuadrado 45+3, 88-11m / Lukaku 35-11m, Chiellini 83-ag)
Roma – Lazio 2-0 (Mkhitaryan 42, Pedro 78)