Nogometašice Barcelone po prvi put u povijesti postale su pobjednicama Lige prvakinja svladavši Chelsea s 4-0 u nedjeljnom finalu odigranom u Gotebergu.

Za londonsku ekipu je sve počeo već u prvoj minuti kad se od nesretne njemačke napadačica Melanie Leupolz lopta odbila u mrežu nakon što je prvo pogodila gredu.

Alexia Putellas je u 14. minuti udvostručila prednost Barcelone iz kaznenog udarca, a u 21. minuti već je bilo 3-0, kad je na asistenciju Putellas mrežu pogodila Aitana Bonmati. Sjajno prvo poluvrijeme katalonske ekipe zaključila je Norvežanka Caroline Hansen pogotkom za 4-0 u 36. minuti.

Chelsea je u drugom poluvremenu bio bolji, ali Barcelona je lakoćom zadržala prednost stečenu u prvom poluvremenu.

Barceloni je ovo bilo drugo finale, nakon poraza od Lyona u meču za naslov 2019. Chelsea je igrao u prvom finalu.