Rukometašice Lokomotive pobjednice su hrvatskog Kupa nakon što su u finalu u porečkoj dvorani Žatika pobijedile Podravku Vegetu sa 27-23 (13-10) osvojivši šesti put ovo natjecanje.

Odabranice Nenada Šoštarića posve su zasluženo slavile protiv hrvatskih prvakinja.

Na otvaranju susreta gledali smo izjednačenu igru, a prva se odvojila Podravka koja je povela 5-3. Lokomotiva je uzvratila serijom 4-0 za vodstvo 7-5, no u 28. minuti Podravka je izjednačila na 8-8. U završnici prvog dijela zagrebački sastav je zaigrao daleko bolje i Lokomotiva je na odmor otišla s tri gola prednosti (13-10).

Na otvaranju drugog dijela ‘lokosice’ prvi put dolaze do +4 (14-10), a u 45. minuti i do pet pogodaka viška (19-14). Na ulazu u posljednjih deset minuta Lokomotiva je povela i sa šest razlike (23-17). Podravka se približila na tri gola minusa (22-25), ali više od toga nije išlo. Na koncu je Lokomotiva pobijedila sa 27-23.

Lokomotivu su do pobjede predvodili Dora Kalaus sa šest, te Kristina Prkačin Larissa Kalaus s po pet golova, dok je sjajna Lucija Bešen sakupila 16 obrana.

Kod Podravka Vegete najbolje su bile Lamprini Tsakalou s devet, Dejana Milosavljević sa šest, te Aneja Beganović s pet pogodaka.

Lokomotivi je to bilo 17. finale i šesti naslov, dok je Podravka ostala na 23. titule. Samo su dva kluba u Hrvatskoj osvajala Kup – Podravka Vegeta 23 puta i Lokomotiva kojoj je to uspjelo šest puta.

Još devet klubova bilo je u finalu – TVIN Virovitica tri puta, Trešnjevka, Sesvete i Zamet po dva puta, te Đurđevac, Osijek, Trogir, Koka i Modea Tuing po jednom.