Golden State Warriorsi sinoć su nakon produžetka poraženi od Memphis Grizzliesa 117:112 pa su gosti, predvođeni sjajnim Ja Morantom koji je ubacio 35 koševa, od čega pet trica, nakon četiri godine izborili doigravanje, a sezona je završila za Warriorse koji su izgubili dvije utakmice zaredom u novom play-in formatu, uključujući i poraz 100:103 od Los Angeles Lakersa u srijedu.

Memphis je na poluvremenu imao 15 koševa razlike, a i nekoliko minuta prije kraja vodio je s “plus devet”. Warriorsi su 33 sekunde prije kraja izjednačili, no promašili su šut za pobjedu i krenulo se u produžetak. Jordan Poole je u njemu 1:50 minuta prije kraja postigao tricu za vodstvo Golden Statea 109:107, ali je Xavier Tillman odgovorio istom mjerom 1:27 minuta do kraja. Zatim je Poole izgubio loptu, a Morant je četiri sekunde do kraja bio precizan. Posljednji pokušaj imao je Poole iz teške pozicije dvije sekunde do zadnjeg zvuka sirene, no bio je to definitivni kraj za Warriorse.

Grizzliesi su osigurali osmo mjesto i u prvoj rundi doigravanja idu na Bogdanovićev Utah Jazz. Prva utakmica na rasporedu je u nedjelju u Salt Lake Cityju.

Poraženoj momčadi nije bilo dovoljno sjajno izdanje Stephena Curryja, koji je zabio 39 koševa, uz pet asistencija i četiri skoka, dok je Draymond Green ostvario “triple-double” (11 poena, 16 skokova i 10 asistencija).

Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 112-117