U posljednjem susretu posljednjeg kola Prve HNL prvak Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Šibenik sa 1-0.

Bio je to susret bez rezultatske važnosti. Dinamo je i prije ovog kola osigurao naslov prvaka, dok je Šibenik siguran šesti. Stoga ne čudi da je Damir Krznar na teren izveo mješoviti sastav i priliku su dobili igrači s klupe.

Pobjednički pogodak Dinamo je zabio u 88. minuti, a strijelac je bio Stefan Milić na asistenciju Ivana Šaranića. Gosti su najbliže golu bili u 47. minuti kada je Martin pogodio stativu.

Nogometaši Dinama ove su sezone osvojili i Hrvatski kup, a u Europskoj ligi zaustavljeni su tek u četvrtfinalu.

Mierez najbolji strijelac

Napadač Osijeka Argentinac Ramon Nazareno Mierez najbolji je strijelac Prve HNL sa 22 gola. Na drugom mjestu je napadač Dinama Mario Gavranović sa 17 golova, a zatim slijede Mislav Oršić (Dinamo) sa 16 i te Kristijan Lovrić (Gorica) sa 15 golova. Franko Andrijašević (Rijeka) zabio je 13 golova, a Deni Jurić (Šibenik) 11.