Inter je u posljednjem, 38. kolu talijanske Serie A proslavio naslov prvaka uvjerljivom pobjedom 5:1 nad Udineseom, a prekrasan pogodak je u 64. minuti zabio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

On je iz trka primio dodavanje Matiasa Vecina i desnicom iz prve s 13-14 metara spektakularno poslao loptu u lijevi kut vratara Mussoa.

Perišić je ušao u igru u 57. minuti umjesto Hakimija, dok Marcelo Brozović nije bio u sastavu novog talijanskog prvaka.

Vodstvo momčadi Antonija Contea donio je Englez Ashley Young u osmoj minuti. U 44. minuti je Danac Christian Eriksen pokazao svoje umijeće izvođenja slobodnih udaraca i udvostričio prednost Intera. Za 3:0 je Argentinac Lautaro Martinez u 55. minuti realizirao kazneni udarac, a u 64. minuti je Ivan Perišić povećao Interovu prednost na 4:0, a u 71. minuti je belgijski napadaš Romelu Lukaku pogodio za 5:0.

Gosti su do utješnog pogotka stigli u 79. minuti, kad je Roberto Pereyra realizirao jedanaesterac.

Inter je naslov osvojio s 91 bodom, uz 28 pobjeda i samo tri poraza. Trenutačno drugoplasirana Atalanta ima 78 bodova, dva više od Milana i Napolija, a tri više od Juventusa.

U večernjem dijelu programa, od 20.45 sati, dobit ćemo odgovor na pitanje koje će se dvije momčadi pridružiti Interu i Atalanti kao predstavnici Serie A u Ligi prvaka sljedeće sezone i hoće li Roma sačuvati prednost pred Sassuolom za mjesto u novoj Konferencijskoj europskoj ligi.

Milanu za osiguravanje plasmana u Ligu prvaka treba pobjeda na gostovanju kod Atalante, u slučaju da Napoli kao domaćin svlada Veronu, a Juventus slavi na gostovanju u Bologni. Sassuolo je domaćin Laziju, a Roma gostuje kod Spezije.

Serie A napuštaju Benevento, Crotone i Parma.

Italija – 38. kolo:

Inter – Udinese 5-1 (Young 8, Eriksen 44, Martinez 55-11m, Perišić 64, Lukaku 71 / Pereyra 79-11m)