Nogometaši Milana i Juventusa pridružili su se prvaku Interu i Atalanti kao predstavnici Serie A u sljedećoj sezoni Lige prvaka, a Napoli je ostao bez plasmana u elitno europsko natjecanje jer je u zadnjem kolu odigrao samo 1:1 na svom stadionu protiv Verone pod vodstvom hrvatskog trenera Ivana Jurića.

Juventus je do Lige prvaka stigao uvjerljivom pobjedom 4:1 na gostovanju u Bologni, ali mu ona ništa ne bi značila da je Napoli uspio svladati Veronu, jer je Milan u Bergamu svladao Atalantu s 2:0.

Dva pogotka za Juventus u Bologni postigao je Morata (29, 47), a po jedan Chiesa (6) i Rabiot (45). Gol za domaću momčad dao je Orsolini (86).

Slavlje igrača Juventusa

Napoli će tako u Europsku ligu zajedno s Lazijom, koji je poražen u zadnjem kolu kod Sassuola s 2:0. No, kako je Roma odigrala 2:2 kod Spezije, Sassuolo je ostao bez plasmana u Konferencijsku europsku ligu, novog natjecanje koje kreće od sljedeće sezone.

Pobjedu vrijednu Lige prvaka Milan je ostvario s dva pogotka iz kaznenih udaraca, a oba puta je realizator bio Franck Kessie (43-11m, 90+4-11m). Ante Rebić nije bio u konkurenciji za sastav zbog ozljede, a Mario Mandžukić je igrao od 79. minute. Za Atalantu je od 80. minute igrao Mario Pašalić.

Napoli je devet minuta bio u Ligi prvaka. Bivši igrač zagrebačkog Dinama Amir Rrahmani postigao je pogodak za vodstvo Napolija u 60. minuti, a izjednačio je Faraoni u 69. minuti. Nikola Kalinić je za Veronu igrao do 63. minute.

Italija – 38. kolo:

Inter – Udinese      5-1 (Young 8, Eriksen 44, Martinez 55-11m, Perišić 64, Lukaku 71 / Pereyra 79-11m)
Atalanta – Milan     0-2 (Kessie 43-11m, 90+4)
Bologna – Juventus   1-4 (Orsolini 86 / Chiesa 6, Morata 29, 47, Rabiot 45)
Napoli – Verona      1-1 (Rrahmani 60 / Faraoni 69)
Sassuolo – Lazio     2-0 (Kyriakopoulos 10, Berardi 78)
Spezia – Roma        2-2 (Verde 6, Pobega 38 / El Shaarawy 52, Mkhitaryan 85)
Torino – Benevento   1-1 (Bremer 29 / Tello 72)