Košarkaši Zadra upisali su pobjedu u otvarajućoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske nakon što su u prvoj utakmici kao domaćini deklasirali Split s 81:53.

Domaći su se odvojili na samom početku utakmice, sredinom druge četvrtine imali su velikih 30:9 te je dvoboj već tada bio praktički riješen. U drugom poluvremenu prednost Zadra rasla je i na više od 30 razlike, da bi na kraju bilo +28.

Dominik Mavra sa 17 koševa te Chinanu Michael Onuaku s 12 poena i 10 skokova bili su najbolji u sastavu Zadra, dok je Blaž Mesiček postigao 14 poena za Split.

Prvak će postati momčad koja prva ostvari tri pobjede, a druga utakmica igrat će se također u Zadru u petak.

Zadar je do sada dva puta bio prvak, 2005. i 2008. godine, dok je Split jednom bio prvak, 2003.

Izvor:pogled.ba