Rukometaši hrvatskog prvaka PPD Zagreba napravili su veliki korak ka još jednom domaćom naslovu subotnjom uvjerljivom pobjedom 33-23 (17-13) na gostovanju kod Nexea u Našicama u dvoboju 5. kola Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka.

Rezultatska neizvjesnost trajala je 28 minuta, a onda su se gosti prvi put odvojili na četiri pogotka prednosti (16-12). U drugom poluvremenu su “zagrebaši” sustavno gradili prednost do konačnih +10 (33-23).

Aleks Vlah je sa sedam pogodaka predvodio strijelce PPD Zagreba, a po četiri gola postigli su David Mandić, Valentino Ravnić Nikola Grahovac. Kod Nexea su po šest pogodaka postigli Janko Kević, Mateo Rodin Halil Jaganjac.

PPD Zagreb je na vrhu ljestvice s maksimalnih 12 bodova iz šest nastupa. Nexe je drugi s osam bodova. Po četiri boda imaju Poreč i Dubrava, a dva Sesvete. Bez bodova je Varaždin.