Tjedan dana uoči prve utakmice Europskog prvenstva s Hrvatskom, engleska nogometna reprezentacija upisala je minimalnu pobjedu protiv Rumunjske u prijateljskoj utakmici.

Englezi su slavili 1:0 pogotkom Marcusa Rashforda u 68. minuti iz kaznenog udarca. Deset minuta kasnije priliku za povećanje vodstva s bijele točke propustio je Jordan Henderson.

Engleski izbornik Gareth Southgate, za razliku od Zlatka Dalića u utakmici Belgije i Hrvatske, izveo je praktički rezervni sastav, a Harry Kane nije ni ušao u igru.

Drugi protivnik Vatrenih u skupini, reprezentacija Češke svladala je Luksemburg s 1:0, a jedini pogodak postigao je Che Adams u 27. minuti. Škoti su od 35. minute igrali s igračem više kad je stoper Luksemburga Selimović dobio crveni karton.