Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je od Belgije 1:0 (1:0) u Bruxellesu u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči Europskog prvenstva.

Pogodak vrijedak pobjede postigao je Romelu Lukaku u 38. minuti nakon gužve u šesnaestercu. Pogodak je pao nakon prekida, naše stare boljke. Nakon kornera nismo dobro očistili, lopta je ponovno ubačena u naš peterac, a Lukaku ju je iz blizine pospremio u mrežu.

Belgija je imala dvije grede u 31. minuti. Prvo je Lukaku pogodio samu spojnicu, a nakon toga lopta je došla do Carrasca koji glavom pogađa gredu. U 88. ponovno je Lukaku blizu još jednog pogotka, no sada je Dominik Livaković sjajno reagirao i dva puta spasio mrežu.

Najbolji priliku Hrvatska je imala u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je udarac Josipa Brekala zaustavio belgijski vratar Courtois.

Tako je Hrvatska pripreme uoči Eura završila porazom nakon remija s Armenijom (1-1) u Velikoj Gorici, kada je promašila dosta prilika, a pogotke su postigli Ivan Perišić (23) za Hrvatsku i Wbeymar Angulo (72) za Armence. Hrvatska Europsko prvenstvo otvara utakmicom protiv Engleske za tjedan dana.

Tijek susreta:

KRAJ

90+2′ Prijeti Brekalo, no brani belgijski vratar!

90′ Igrat će se još dvije minute

88′ Prilika za Belgiju, jedva je Livaković spasio hrvatsku mrežu. Reagirao je sjajno nakon prilike Lukakua, prvo je obranio udarac glavom, a onda i nogom nakon odbijanca

83′ Oršić puca iznad gola iz teške pozicije

80′ Oršić ulazi, Perišić je vani. Doku i E.Hazard su u igri kod Belgije

78′ Drugi udarac Hrvatske u okvir gola. Kao i prvi pokušaj, ovaj udarac Vlašića lako je obranio belgijski vratar

71′ T. Hazard je ušao umjesto Chadlija

69′ Mertens izlazi iz igre, ušao je Vanaken. Kod nas je ušao Brekalo umjesto Petkovića

68′ Hrvatska ima posjed u ovim trenucima, ali ne uspijeva napraviti opasniju priliku

61′ Trostruka zamjena u redovima Hrvatske. Ušli su u igru Pašalić, Kramarić i Vlašić, a izašli Modrić, Kovačić i Rebić

58′ Gvardiol je blokirao pokušaj Lukakua

52′ Ubacio je Gvardiol, glavom je pucao Petković, no Courtois brani. Na drugoj strani Carrasco puca preko gola

48′ Lijep prizemni centaršut Vrsaljka, ali Petković je malo zakasnio

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Kod nas je ušao Gvardiol umjesto Barišića, a kod Belgije Vermaelen umjesto Vertonghena

KRAJ PRVOG DIJELA

45′ Igrat će se minuta nadoknade

38′ Nakon ubačaja iz kornera, nismo uspjeli izbaciti loptu iz vlastitog šesnaesterca, lopta je došla na kraju do Lukaku koji je neumoljiv. Belgija vodi 1:0

36′ Livakovića testira i Carrasco, siguran je hrvatski čuvar mreže

33′ Livaković brani pokušaj Lukakua

31′ Dvije velike prilike domaćina. Lukaku je pogodio gredu, lopta se odbila do Carrasca koji također pogađa okvir gola. Belgijanci su mogli sada povesti. U nastavku akcije, lopta je na drugoj strani došla do Perišića, no odbili su Belgijanci taj napad

25′ Dendonckerov skraćeni kut ukrotio je Livaković.

21′ Belgija je imala dva kornera, no nisu ozbiljnije zaprijetili Hrvatskoj. Modrić je zatim lijepo prošao Tielemansa te poslužio Rebića koji je izborio korner.

15′ U duelu su bili Ćaleta-Car i Lukaku, lopta je išla prema Livakoviću, sudarili su se igrači te je sudac dosudio prekršaj u napadu. Livaković je trebao i pomoć liječnika.

11′ Nesporazum u zadnjoj liniji Hrvatske, Chadli je uzeo loptu i okušao udarac, no nije bio precizan.

10′ Posjed je na hrvatskoj strani u prvih deset minuta, visoko stoji i naša obrana te zasad dobro izgledamo na terenu.

2′ Modrić je izborio korner, ali nakon njega ništa opasnije nije bilo pred golom domaćina.

1′ Počela je utakmica!

Igrači su izašli na teren i izvode se himne.

SASTAVI

BELGIJA: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Castagne, Tielemans, Dendoncker, Chadli – Mertens, Carrasco – Lukaku

HRVATSKA: Livaković – Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Barišić – Brozović, Kovačić – Rebić, Modrić, Perišić – Petković