New York Islanders su se sinoć plasirali u polufinale Stanley kupa upisavši četvrtu odlučujuću pobjedu u seriji 6-2 protiv Boston Bruinsa, a suparnik će im biti još uvijek aktualni prvaci Tampa Bay Lightening.

Islanders su na svom ledu poveli u devetoj minuti prve trećine pogotkom Travisa Zajaca, ali je devet minuta kasnije Brad Marchand izjednačio.

U drugoj trećini se Islandersi odvajaju nakon dva pogotka Brocka Nelsona (26. i 33. minuta) i jednog Kylea Palmierija (17).

Drugi gol Brada Marchanta na utakmici (46.) dao je nadu Bostonu koju su u zadnjim minutama susreta uništili Cal Clutterbuck (60.) i Ryan Pulock (60) zabivši za 6-2 za New York.

Tampa Bay se u polufinale plasirao u utorak svladavši Carolina Hurricanese (4-1). Pobjednik Sjeverne divizije Montréal Canadiens još uvijek ne zna svog suparnika u polufinalu. Las Vegas Knights vodi protiv Colorado Avalanchea 3-2  prije šeste utakmice koja je na rasporedu danas.

HL doigravanje,
2. krug:
ISTOČNA DIVIZIJA
New York Islanders – Boston Bruins  6-2
(NY Islanders su se plasirali u polufinale rezultatom 4-2 u seriji na četiir pobjede)