U utakmici 2. kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva Hrvatska je na Hampden Parku u Glasgowu odigrala 1-1 protiv Češke i tako zadržala izglede za plasman u osminu finala.

Vodeći pogodak za Češku postigao je Patrik Schick u 37. minuti iz kaznenog udarca, koji je Španjolac Carlos del Xerro Grande dosudio na intervenciju VAR-a, zbog toga što je Dejan Lovren u skoku nenamjerno laktom udario Schicka u nos.

Izjednačujući pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić u 47. minuti, kad je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i sa desetak metara desnom nogom pogodio suprotni kut čeških vrata.

Najbolju priliku za Hrvatsku u prvom poluvremenu imao je Ante Rebić, samo minutu nakon što su Česi poveli, ali je u situaciji kad je bio sam pred češkim vratarom Vaclikom pucao pokraj vrata.

Dalićevi izabranici su odigrali bolje u drugom poluvremenu i bili opasniji pred suparničkim vratima, a najbolju priliku imao je u 73. minuti Nikola Vlašić, ali je njegov šut sa desetak metara prošao pokraj lijeve vratnice.

Nakon nepotpunog drugog kola Češka je vodeća s četiri boda. Engleska ima tri, a Hrvatska je treća s jednim bodom. Bez bodova je Škotska.

Hrvatska će u posljednjem kolu, u utorak, 22. lipnja, protiv Škotske morati pobijediti kako bi konkurirala za plasman u osminu finala. I taj će dvoboj biti odigran na Hampden Parku u Glasgowu.

EURO – 2. kolo

SKUPINA D

Hrvatska – Češka 1-1 (Perišić 47 / Schick 37-11m)

HRVATSKA – ČEŠKA  1:1

90+3′ – Kraj utakmice! Hrvatska – Češka 1:1

90+2′ – Hlozek zbog prekršaja nad Petkovićem kažnjen žutim kartonom

90′ – 3 minute sudačke nadoknade

88′ – Prilika za Hrvatsku. Petković u šesnaestercu primio odličan pas i pucao, ali blokirao ga je Kalas

87′ – Posljednja zamjena kod Hrvatske. Izašao Kovačić, a ušao Brozović

87′ – Nova zamjena kod Češke. Izašao Darida, a ušao Barak

82′ – Boril srušio Petkovića u driblingu i zaradio žuti karton

72′ – Prilika za Hrvatsku. Perišić spustio za Vlašića koji puca pored gola

70′ – Gvardiol uputio centaršut u šesnaesterac, ali Česi to izbijaju

63′ – Zamjena i za Češku. Holes izlazi, a Kral ulazi

62′ – Nova zamjena za Hrvatsku. Vlašić ušao, Kramarić izašao

56′ – Gužva pred hrvatskim golom, ali Vatreni uspijevaju to očistiti

52′ – Souček pucao s 20-ak metara, ali lopta odlazi pored gola

48′ – GOOOOL!! Perišić zabija za izjednačenje

46′ – Hrvatska ima dvije zamjene. Umjesto Rebića ušao Petković, a umjesto Brekala Ivanušec

46′ – Počelo drugo poluvrijeme

45+3′ – Kraj prvog poluvremena, Češka vodi 1:0

45+3′ – Schick izveo slobodan udarac, ali preko gola

45+2′ – Kovačić uklizao i zahvatio Schicka po nogama. Sudac dosudio slobodan udarac

45′ – 3 minute sudačke nadoknade

44′ – Kramarić primio pas duboko u šesnaestercu, snažno pucao, ali češki vratar opet brani

43′ – Dobar prolazak Vatrenih po desnoj strani, Perišić za Kramarića, ali Vaclik brani

38′ – Nevjerojatan promašaj Rebića. U 100 postotnoj prilici puca pored gola

37′ – GOL! Schick izveo kazneni udarac i Češku odveo u vodstvo

35′ – Kazneni udarac za Češku

33′ – Ozljeda Schicka nakon duela s Lovrenom

23′ – Modrić za Perišića koji puca iz sve snage po sredini gola, ali Vaclik brani

18′ – Velika prilika za Češku. Schick iz blizine pucao na gol, točno u Livakovića koji brani

12′ – Coufal centrirao u šesnaesterac, ali Lovren izbija loptu preko gola

10′ – Lovren izveo udarac, ali puca preko gola

9′ – Rebić izborio slobodan udarac 20-ak metara od gola

6′ – Prva prilika za Hrvatsku. Perišić dolazi do lopte nakon ispucavanja, ubacuje za Rebića u peterac, ali Češki branić je viši u skoku

4′ – Soucek pucao glavom, ali je lopta odlazi nekoliko centimetara iznad prečke.

2′ – Prva napadačka akcija Češke

1′ – Španjolski sudac Carlos del Cerro Grande označio početak utakmice

Izbornik Zlatko Dalić najavio je promjene u početnoj postavi Hrvatske, kojoj danas za realne ambicije na ovom turniru nasušno treba pobjeda, a sat i 15 minuta prije utakmice doznali smo početne postave i dobili potvrdu da je izbornik ostvario najave.

Eduardova očekivanja

17:46

– Dosta je pobjeda 1:0, pobjeda je pobjeda, rekao nam je 15-ak minuta uoči utakmice bivši hrvatski reprezentativac Eduardo Da Silva

Cvitanović očekuje više od Kramarića

17:17

– Kramarić po meni igra na svojoj najboljoj poziciji, smatra uoči utakmice Igor Cvitanović, a naglasio je i važnost toga da se obrambena linija pomakne dalje od našeg gola.

Samovojska: Realno smo još uvijek favoriti, ali…

17:01

– Realno smo još uvijek favoriti, ali postoji momčadska igra, a Česi imaju jaku momčadsku igru. Hrvatska vrijedi dvostruko više od Češke, ali ne igra novac nego momčad, najavio je susret Anton Samovojska u studiju EUROPEO-a, ali i dodao:

– Danas je dan za veliku utakmicu, Hrvatska to može, ali realno to će biti teško. Hrvatska je samo jednom na nekom turniru izgubila dvije utakmice zaredom, i to 1996. na Europskom prvenstvu.

Početne jedanaestorke:

Hrvatska: Livaković – Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol – Modrić, Kovačić – Brekalo, Kramarić, Perišić – Rebić

Češka: Vaclik – Coufal, Celustka, Kalas, Boril – Holes, Darida, Souček – Masopust, Jankto, Schick

Glavni sudac je Španjolac Carlos Del Cerro. Reprezentaciji nije nikada sudio, ali imao je dodira s hrvatskim klubovima. a na njega je hrvatske nogometaše upozorio Marijo Strahonja.