U razdoblju od  29.-30. lipnja u organizaciji JU Razvojne agencije ŽZH-HERAG  održana je edukativna radionica za predstavnike institucija koje upravljaju kulturnom baštinom. 

Radionicu je vodila Antonija Eremut Erceg, stručnjakinja iz oblasti kulturne baštine. Na samom početku radionice, u ime projektnih partnera nazočne je pozdravio ravnatelj Razvojne agencije ŽZZ Radoslav Luburić. 

Sudionici radionice upoznati su  sa integriranim projektima obnove kulturne baštine, održivim turizmom u zaštićenim područjima, interpretacijom baštine kroz IKT tehnologije i upravljanje doživljajima, suradnji i partnerstvu javnog sektora s akademskom zajednicom, nevladinim organizacijama i privatnim sektorom. Tijekom  radionice predstavljeni  su  primjeri dobre prakse u zemljama u okruženju.

Edukativna radionica je održana u sklopu provedbe projekta „FORT-NET – Od srednjovjekovnih utvrda u Hercegovini do austrougarskih utvrda u Crnoj Gori“.

Projekt „FORT-NET – Od srednjovjekovnih utvrda u Hercegovini do austrougarskih utvrda u Crnoj Gori”  provodi se u okviru Programa prekogranične suradnje Bosna i Hercegovina – Crna Gora. Opći cilj projekta je doprinijeti poboljšanju kvalitete i raznolikosti turističke ponude koja se temelji na prirodnoj i kulturnoj baštini na graničnim ruralnim područjima Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Projekt je službeno započeo 1. listopada 2019. godine, a provedba će trajati 24 mjeseca.     

Europska unija sufinancira ovaj projekt s ciljem poboljšanja kvalitete i raznolikosti turističke ponude koja se temelji na prirodnoj i kulturnoj baštini na graničnim ruralnim područjima Bosne i Hercegovine i Crne Gore.  

Ukupna vrijednost projekta iznosi 470.079,65 eura, od čega Europska unija financira 399.556,55 eura. 

Partneri na projektu su Grad Ljubuški kao nositelj projekta, Javna Ustanova Razvojna agencija ŽZH – HERAG, Centar za inicijative iz oblasti održivog turizma (CSTI) i Nacionalna turistička organizacija Crne Gore (NTO).

Izvor: ljubuski.ba