Japanski džudaši Aaron Wolf i Shori Hamada osvojili su zlatne medalje u kategoriji do 100 kg i do 78 kg na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Svjetski prvak iz 2017. je u finalu pobijedio svjetskog prvaka iz 2018. godine Koreanca Choa Guhama, a presudio je ippon nakon pet minuta i 30 sekundi.

Bronce su osvojili Rus Nijaz Iliasov i Portugalac Jorge Fonseca.

U ženskoj konkurenciji na rasporedu je bila kategoriji do 78 kg.

Zlato je osvojila Japanka Shori Hamada koja je u finalu pobijedila Francuskinju Madeleine Malongu.

Bronce su osvojile Njemica Anna-Maria Wagner i Brazilka Mayra Aguiar.

U ovoj kategoriji nastupila je hrvatska džudašica Karla Prodan koja je svoj je nastup na Olimpijskim igrama okončala porazom u osmini finala.

Nakon što je u 1. kolu wazarijem svladala Crnogorku Jovanu Peković, u osmini finala uspješnija od 22-godišnje Splićanke bila je iskusna 33-godišnja Kubanka Kaliema Antomarchi.

Nakon prve četiri minute borbe niti jedna suparnica nije poentirala, da bi nakon 25 sekundi produžetka Kubanka uspjela wazarijem doći do boda i prolaska u četvrtfinale.