Košarkaši Los Angeles Clippersa u četvrtom su nastupu ove sezone doživjeli treći poraz. S uvjerljivih 92:79 svladali su ih Cleveland Cavaliersi.

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac na terenu je proveo 24:29 minuta upisavši za Clipperse 11 poena (šut iz igre 4/6, slobodna bacanja 3/5), četiri skoka te po jednu asistenciju i blokadu. Najraspoloženiji u redovima poraženih sa po 16 koševa bili su Nicolas Batum i Reggie Jackson.

Cleveland je do treće pobjede u petom ovosezonskom nastupu predvodio Collin Sexton s 26 koševa, a Kevin Love je dodao deset poena uz deset skokova.

Zanimljivo je bilo u Phoenixu gdje su domaći Sunsi poraženi u zadnjoj sekundi utakmice. Za slavlje Sacramenta pobrinuo se Harrison Barnes pogodivši tricu sa zvukom sirene za pobjedu Kingsa 110:107.

Barnes je susret završio s 22 koša uz devet skokova, a prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je igrač s klupe Buddy Hield s 26 poena. Richaun Holmes je u pobjedu ugradio 12 koševa i 12 skokova.

Kod poraženih Sunsa, u čijim redovima nema Darija Šarića koji se oporavlja nakon teške ozljede, istaknuli su se Devin Booker s 31 košem uz osam asistencija te Deandre Ayton koji je uz 21 koš upisao isto toliko skokova.

Košarkaši Oklahoma Cityja su nakon četiri uvodna poraza upisali prvu pobjedu u novoj NBA sezoni svladavši nakon velikog preokreta Los Angeles Lakerse sa 123:115. Lakersi su imali +26 (56:30) sredinom druge četvrtine, a nakon sjajne treće dionice koju je dobio 41:23, Thunder je uoči zadnjih 12 minuta stigao i do vodstva 97:95. Najbolji kod Oklahome bili su Shai Gilgeous-Alexander s 27 koševa, Darius Bazley s 20 te Josh Giddey s 18 uz deset asistencija.

Prvi strijelac Lakersa, koji su bili bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, Anthony Davis, zabio je 30 koševa, dok je Russell Westbrook upisao triple-double učinak od 20 koševa, 14 skokova i 13 asistencija.