U prve dvije današnje utakmice 19. kola talijanske Serie A nogometaši rimskog Lazija i Bologne ostvarili su pobjede na gostujućim stadionima – Lazio je sa 3-1 slavio u Veneciji, a Bologna je s 3-0 trijumfirala kod Sassuola.

Lazio je poveo već u 3. minuti pogotkom PedraForte je u 30. minuti izjednačio, ali su Rimljani u drugom poluvremenu došli do pobjede golovima Acerbija (48) i Luisa Alberta (90+5), koji je u 74. minuti ušao umjesto Tome Bašića. Hrvatski veznjak je u 64. minuti zaradio žuti karton.

Lazio je unatoč pobjedi ostao na devetom mjestu sa 31 bodom, ali se bodovno izjednačio s dvije momčadi koje imaju bolju gol-razliku, ali i utakmicu manje, a to su Roma i Fiorentina. Venezia sa 17 bodova na 16. poziciji.

Bologna je pobjedu kod Sassuola osigurala već u prvom poluvremenu golovima Orsolinija (36) i Hickeyja (44), a tri boda je potvrdio Santander (90+4).

Sa 27 bodova Bologna je privremeno zasjela na deseto mjesto, a Sassuolo sa 24 boda na 12. poziciji.