Nogometaši Manchester Cityja ponovno su se odvojili na šest bodova prednosti uz jednu odigranu utakmicu više od drugog Liverpoola na vrhu ljestvice engleske Premier lige zahvaljujući 4-1 (2-1) domaćoj pobjedi protiv gradskog rivala Manchester Uniteda u susretu 28. kola.

Prvo ime dvoboja bio je belgijski veznjak Kevin De Bruyne koji je postigao dva pogotka u prvom poluvremenu, prvoga za vodstvo 1-0 u 5. minuti, a drugog za prednost 2-1 u 28. minuti. U međuvremenu je Jadon Sancho u 22. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora nakratko izjednačio na 1-1.

U nastavku je igrao samo City koji je nizao priliku za prilikom, no u strijelce se upisao samo Riyad Mahrez koji je u 68. minuti pogodio za 3-1, da bi početkom sudačke nadoknade postavio konačnih 4-1.

Vodeći City sada ima 69 bodova, drugi je Liverpool sa 63 i utakmicom manje, dok je United ostao peti s 47 bodova, jednim manje uz odigrane utakmice više od četvrtog Arsenala.

Ranije u nedjelju je Arsenala kao gost s 3-2 (2-1) svladao “davljenika” Watford. Za važnu pobjedu “topnika” pogađali su Oedegaard (5), Saka (30) i Martinelli (52), dok su strijelci za Watford bili Hernandez (11) i Sissoko (87).

Ovim porazom Watford je ostao pretposljednji 19. s 19 bodova, tri manje uz utakmice odigrane više od 17. Evertona koji zauzima posljednju poziciju koja osigurava ostanak.

REZULTATI 28. KOLA,

Subota:

Leicester City – Leeds United 1-0 (Barnes 67)

Aston Villa – Southampton 4-0 (Watkins 9, Luiz 44, Coutinho 52, Ings 54)

Burnley – Chelsea 0-4 (James 47, Havertz 52, 55, Pulisic 69)

Newcastle United- Brighton and Hove Albion 2-1 (Fraser 12, Schar 14 / Dunk 55)

Norwich City – Brentford 1-3 (Pukki 90+2 / Toney 32, 52-11m, 57-11m)

Wolverhampton Wanderers – Crystal Palace 0-2 (Mateta 19, Zaha 34-11m)

Liverpool – West Ham United 1-0 (Sane 27)

Nedjelja:

Watford – Arsenal 2-3 (Hernandez 11, Sissoko 87 / Oedegaard 5, Saka 30, Martinelli 52)

Manchester City – Manchester United 4-1 (De Bruyne 5, 28, Mahrez 68, 90+1 / Sancho 22)