Steven Gerrard, legendarni engleski nogometaš koji je sada menadžer Aston Ville, u razgovoru za BT Sport dobio je zadatak da nabroji pet trenutno najboljih veznjaka na svijetu.

Kao prvog naveo je Judea Bellinghama, 18-godišnjeg Engleza koji blista u dresu dortmundske Borussije. Njemu je na popisu dodao zvijezde Premier lige Kevina De Bruynea (Manchester City) i Masona Mounta (Chelsea), a zatim i jednog hrvatskog nogometaša – Matea Kovačića iz Chelseaja.

Nije se mogao zaustaviti samo na petorici pa je ukupno odabrao šest najboljih veznjaka svijeta, dodavši Rodrija iz Manchester Cityja i Fabinha iz Liverpoola.

“Ako bih se morao odlučiti za jednog od njih, to bi bio De Bruyne. U njemu vidim kombinaciju svih velikih veznih igrača protiv kojih sam do sada igrao”, rekao je Gerrard i kao najbolje veznjake protiv kojih je igrao naveo Roya Keanea, Patricka Vieiru i Claudea Makelelea.

Izvor:pogled.ba

error: Content is protected !!