Prekjučer su rukometaši Izviđač Central osiguranja na vrućem parketu dvorane u Zavidovićima došli do četvrte uzastopne pobjede. Pridodamo li tome remi u Trebinju te pobjedu nad Bosnom u Sarajevu i Iskrom u Ljubuškom onda je to od sedam utakmica bez poraza.

„Skauti“ su dobro otvorili utakmicu u Zavidovićima, pogodcima Šaravanje, Alilovića i Kosa u 3. minuti rezultat je bio 3:1 u njihovu korist. Domaći su uzvratili serijom 4:0, tako da su u 6. minuti oni bili u prednosti (5:3). Do 14. minute domaći su održavali prednost od jednog do dva pogotka, da bi „Skauti“ serijom 3:0 u 17.minuti preokrenuli rezultat (10:12). Nakon toga, od 20.do 25.minute, uslijedila je još jedna serija Izviđačevih rukometaša ovaj put od 4:0, pogađali su Šaravanja, Pavlović, Muhović i Kos za prednost od pet pogodaka (12:17).
U završnici poluvremena rukometaši Krivaje ipak vežu tri gola te smanjuju na 15:17, a na odmor se odlazi pri rezultatu 16:18.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći rukometaši koji u 40.minuti stižu do prednosti od dva gola (22:20). Uzvratili su „Skauti“ boljom igrom između 40. i 50. minute, kada su dominirali i serijom 6:0, preokrenuli rezultat u svoju korist (23:28, 50.minuta).

Međutim, domaći rukometaši se nisu predavali te smanjuju na dva razlike 27:29 u 54. minuti. Ponovno konce igre u svoje ruke uzimaju „Skauti“ i mirno privode utakmicu kraju te na kraju slave pobjedu rezultatom 28:34 na parketu Sportske dvorane u Zavidovićima.

Najefikasniji u redovima „Skauta“ bio je Miloš Kos sa osam pogodaka, po pet su postigli Ivano Pavlović i Marijan Šaravanja, četiri Zvonimir Lukenda te tri Domagoj Alilović.
Ivan Herceg skinuo je šest, a Haris Suljević pet udaraca na svoj gol.

Kod Krivaje sedam pogodaka postigao je Ismir Salkić te Haris Bašić sa šest.

U sljedećem 29. pred posljednjem kolu prvenstva „Skauti“ gostuju kod Bosne u Visokom.

Premijer liga BiH, sezona 2021/2022, 28. kolo.
Zavidovići, 14.05.2022. u 18:00 sati.

RK Krivaja– RK Izviđač Central osiguranje 28:34 (16:18)

Zavidovići, Sportska dvorana Zavidovići, gledatelja: 400.
Suci: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko).
Nadzornik: Aleksandar Vrhovac (Banja Luka).

RK Krivaja: Sušić, Velagić 1, Salkić 7, Bašić 6/5, Velić 4, Ćosić 1, Husanović, Mehić 2, Sarajlić 4, Enis Avdić, Zvekić 3, Telalović, Polić, Elmas Avdić, Muhić, Hadžihasić.
Trener: Enes Avdić.

RK Izviđač CO: Herceg (6 obrana), Alihodžić, Suljević (5 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 2, Lukenda 4, Alilović 3, Kos 8, Dedić, Bošković 2/2, Bubalo 2, Šaravanja 5, I. Pavlović 5/1, Ćeško 2, Bebek, Muhović 1.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: RK Krivaja 8 minuta, RK Izviđač CO 14 minuta.
Sedmerci: RK Krivaja 6/5, RK Izviđač CO 4/3.