U zaostaloj utakmici 2. kola, BH Telecom Premijer lige rukometaši Izviđača večeras su u Maglaju odigrali neriješeno (27:27) s istoimenim domaćinom.

Domaćini su puno bolje ušli u utakmicu i vodili cijelo prvo poluvrijeme (2:0, 4:2, 7:3, 9:6, 11:9, 13:10…) koje je završilo rezultatom 15:12.

U drugom poluvremenu puno bolja igra Izviđača, koji polako smanjuje prednost domaćina i kod 21:19 radi seriju od 4:0 i prelazi u vodstvo od dva gola razlike 21:23.

I onda na kraju pravi triler.

Minutu i 20 sekundi prije kraja Izviđač vodi 27:25, a domaćini imaju loptu. U desetoj sekundi napada sedmerac za Maglaj. Domaćini realiziraju sedmerac i dolaze na gol razlike. Do kraja utakmice ostaje minutu i dvije sekunde, Izviđač ima loptu i gol prednosti. U 59,30 minuti Izviđač ne uspijeva iskoristiti napad i gosti idu u kontru.

Dvadeset sekundi prije kraja novi sedmerac za domaćine. Golman Izviđača Aldin Alihodžić brani. Izviđač 17 sekundi do kraja ima loptu i gol prednosti. U doslovno zadnjoj sekundi nastaje prava drama. Sutkinje, nakon konzultacija, isključuju Aldina Alihodžića i sviraju sedmerac za domaću momčad.

Utakmica je završena ostaje još samo izvesti sedmerac.

Domaćini realiziraju sedmerac i izjednačuju rezultat na 27:27.

U redovima Izviđača najefikasniji su bili Mladen Bošković sa osam pogodaka, sedam je pridodao odlični Domagoj Alilović te tri Ivano Pavlović.
Haris Suljević obranio je šest šutova, dok je u završnici odličan bio Aldin Alihodžić sa pet obrana od koja su tri bila sedmerca.
Damir Kadrić s devet i Boris Bosić s četiri bili su najefikasniji kod Maglaja.

Premijer liga BiH, sezona 2022/2023., 2. kolo.
Maglaj, 28.09.2022. u 19:00 sati.

RK Maglaj – RK Izviđač Central osiguranje 27:27 (15:12)

Maglaj, Gradska sportska dvorana, gledatelja 500.
Suci: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Banja Luka)
Nadzornik: Mladen Dragičević (Doboj).

RK Maglaj: Hadžić 6, Omeragić, Hajdić, Suljaković, Kendić 2, Velagić, Muhić, Bajraktarević, Karabegović, Ridžal 1, B. Bosić 4. Omahić 1, Đ. Bosić, Hasić 1, Kadrić 9/3, Ćosić 3/1.
Trener: Ermin Bajrić.

RK Izviđač CO: Alihodžić (5 obrana, 3 sedmerca), Suljević (6 obrana), Vukšić 2/2, Lukenda, Alilović 7, Kos 2, Keso 1, Ljubić 2, Bošković 8, Šimić 1, Bubalo, Pavlović 3, Ćeško, Vujović 1, Bebek.
Trener: Toni Čolina.

Diskvalifikacija, crveni karton: Aldin Alihodžić 59:58 minuta
Isključenja: Maglaj 12 minuta, Izviđač 14 minuta.
Sedmerci: Maglaj 7/4, Izviđač 2/2.