Rukometaši Izviđač Central osiguranja rutinskom igrom uvjerljivo su savladali rukometaše bugojanske Iskre.

Bila je to utakmica dvije neravnopravne momčadi u kojoj su rukometaši Izviđača od početka nametnuli svoj tempo igre koji gosti nisu uspijevali pratiti.

Iskra je povela golom Dragana Jelušića, ali uzvratili su „Skauti“ golovima Ćeške, Boškovića i Vukšića i u 4. minuti bilo je 3:1. Mala neizvjesnost potrajala je još par minuta jer je Lazar Janković s dva gola u 7.minuti doveo Iskru na gola zaostatak (4:3). I to je bilo sve što smo vidjeli od Iskre u ovoj utakmici. Od 8. pa 25. minute Iskra postiže samo jedan pogodak dok su „Skauti“ u istom periodu postigli 14 za ogromnih plus 14 u 25. minuti (18:4). Do odmora domaći rukometaši su zadržali stečenu prednost tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 22:8.

U drugom poluvremenu izabranici Tonija Čoline su podigli nogu s papučice za gas tako da dominacija „Skauta“ nije bila istog intenziteta kao u prvom poluvremenu. Najveću prednost od 19 golova rukometaši Izviđača imali su 49.minuti (35:16, 36:17) kao i u 54. minuti 39:20.

Do kraja utakmice gosti su uspjeli smanjiti razliku tako da je utakmica završila rezultatom 42:26.
Trener Čolina dao je priliku svim rukometašima, svi su se upisali u listu strijelaca osim vratara i Filipa Odaka koji nije ulazio u igru.

Po običaju najefikasniji u redovima „Skauta“ bio je Ivano Pavlović s 14 golova, po 5 su postigli Vasilije Kovač i Luka Bubalo te 4 Marijan Šaravanja.
Vratar Haris Suljević imao 10 a Ivan Herceg 8 obrana s tim da je svaki skinuo po 1 sedmerac.
Kod Iskre Lazar Janković je postigao 9, a Dragan Jelušić 5 golova.

Pred „Skautima su izuzetno naporna sljedeća dva tjedna. U srijedu, 29.03.2023. godine slijedi prva četvrtfinalna utakmica KUP-a s momčadi Gračanice u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, zatim u subotu, 01.04.2023. igraju s istim protivnikom u sklopu 24.kola BH Telecom premijer lige u Gračanici. Nakon toga u srijedu, 05.04.2023. također u Gračanici igraju uzvratni susret četvrtfinala KUP-a da bi već u petak, 07.04.2023. igrali utakmicu 25.kola BH Telecom premijer lige s momčadi Vogošće u Vogošći.

Premijer liga BiH, sezona 2022/2023., 23. kolo.
Ljubuški, 25.03.2023. u 19:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – MRK Iskara 42:26 (22:8)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 400.
Suci: Dražen Begić i Andrija Knezović (Mostar).
Nadzornik: Zdenko Alpeza (Mostar).

RK Izviđač CO: Herceg (8 obrana, 1 sedmerac), Suljević (10 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 1/1, Alilović 2, J. bubalo 1, Ljubić 1, Bošković 2, Šimić 1, L. Bubalo 5, Šaravanja 4, Pavlović 14/6, Ćeško 2, Dedić 2, Kovač 5, Bebek 2.
Trener: Toni Čolina.

MRK Iskara: Merić, Kondić 2, Šišić, Jelušić 5, Zukić, Ljutić 3, Huskić, Karadža, Stojanoski, Janković 9, Petrović, Marijanović, Todorović 2/2, Purić 3, Talić 1, Letica 1.
Trener: Semir Mulasmajić.

Isključenja: Izviđač 8 minuta, Iskara 12 minuta.
Sedmerci: Izviđač 7/7, Iskara 4/2.

Izvor: Izvidjac.com