Tvrda i neizvjesna utakmica između rukometaša Izviđač Central osiguranja i Krivaje trajala je do 44. minute, a onda je Izviđač serijom 4:0, prelomio utakmicu i došao do pobjede koja ga matematički samo bod dijeli od nove, 9., titule prvaka BiH.

Krivaja kako se i pretpostavljalo u Ljubuški nije došla s bijelom zastavom te je čvrstom i zgusnutom obranom na granici isključenja, 40-tak minuta parirala „Skautima“ i držala utakmicu u rezultatskoj neizvjesnosti.

Krivaja je uz pomoć Slavka Previšića do 7.minute držala gol prednosti (3:4, 3 gola Previšića). Dva uzastopna gola Mihaela Bebeka i „Skauti“ prvi put vode (5:4, 11.minut). Uglavnom, do kraja prvog poluvremena, bila je rezultatska klackalica. Prednost od jednog do dva gola bivala je čas na jednoj čas na drugoj strani. Na odmor, između dva poluvremena, momčadi odlaze kod rezultata koji je bio u egalu, 16:16.

Golovima Ivana Pavlovića i Luke Bubala „Skauti“ otvaraju drugi dio utakmice. Dva uzastopna gola suparnika bili su alarm za gostujućeg trenera Ivana Divkovića, koji već u 32. minuti poziva minutu odmora. Nakon minuta stanke, gostujući rukometaši nastavljaju igru iz prvog poluvremena i stalno pušu za vrat rukometašima Izviđača. Sve do 44. minute trajala je rezultatska neizvjesnost, a onda je uslijedio žestok odgovor „Skauta“. Naime, od 44. do 51.minute uslijedila je serija 6:1. Najprije pogađa Mihael Bebek, zatim Ivano Pavlović, pa Marijan Šaravanja, ponovno Ivano Pavlović, gol za Krivaju postiže Faris Čolaković, ali i dva Diano Ćeško za prednost „Skauta“ od šest golova (29:23). U tim trenucima utakmica je praktično bila riješena.
Do kraja utakmice ponovno se igralo u ritmu gol za gol. Nakon 60 minuta igre „Skauti“ su slavili rezultatom 34:27. S dva nova boda Izviđač je samo bod matematički udaljen od nove 9. titule prvaka BiH.

Sinoć je u redovima „Skauta“ briljirao Ivano Pavlović s 14 golova, odličan posao obavili su Diano Ćeško i Mihael Bebek sa po 6 golova. U listu strijelaca, po 2 puta, upisali su se Luka Bubalo i Ivan Dedić.

Slavko Previšić s 8 golova bio je najopasniji u momčadi Krivaje, osobito, u prvom poluvremenu, Edin Sinanović i Faris Telalović postigli su po 6 golova, a Faris Čolaković 3.
Jasmin Hadžihasić pokazao je svoju kvalitetu s 14 obrana.

Već u četvrtak, 20.04.2023. godine „Skauti“ u sklopu 27.kola gostuju u Živinicama gdje bi i matematički mogli potvrditi titulu.

BH Telecom Premijer liga BiH, sezona 2022/2023., 26. kolo.
Ljubuški, 15.04.2023. u 19:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Krivaja 342:27 (16:16)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 500.
Suci: Marko Miljević i Zoran Petrović (Banja Luka).
Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

RK Izviđač CO: Herceg (4 obrana, 1 sedmerac), Suljević (5 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 1, J. Bubalo, Odak 1, Šević, Bošković 1, Šimić, L. Bubalo 2, Šaravanja 1, Pavlović 13/5, Ćeško 6, Dedić 2, Bebek 6.
Trener: Toni Čolina.

RK Krivaja: Omerović, Hadžihasić (14 obrana, 1 sedmerac), Amitović, Bašić, Velić, Ćosić, Mehić 1/1, Sinanović 6, Sušić, Husanović, Torlaković 2, Previšić 8/1, Telalović 6, Čolaković 3, bdurahmanović 1.
Trener: Ivan Divković.

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Krivaja 14 minuta.
Sedmerci: Izviđač 6/5, Krivaja 3/2.

Izvor: Rk Izviđač Co