U 11. kolu Druge nogometne lige FBiH – skupina Jug po vremenskim uvjetima priličnijim za proljeće nego za kraj listopada, nogometaši Višića ugostili su nogometaše Ljubuškog.

Gosti iz Ljubuškog su u sjajnom raspoloženju došli na Čajere jer su u protekla dva kola nanizali dvije pobjede uz odličnu realizaciju, osam postignutih pogodaka i jedan primljeni. S druge strane domaćin je u proteklih pet kola upisao dva neriješena ishoda, a zatim je upisao dvije pobjede te je u prošlom kolu poražen 3.1 od NK Neum. Višićani su se u ovom susretu planirali vratiti u pobjednički kolosijek i nastaviti borbu s vodećim HNK Kruševo no plan se izjalovio već u prvom poluvremenu, piše djaka-city.info.

Gosti preko Nikole Granića i Gabrijela Puljić dolaze u vodstvo 2:0,  a na 1:2 smanjuje najbolji strijelac lige Ante Pažin. Ipak to nije uzdrmalo goste nego su i u nastavku igre nastavili tresti mrežu vratara Ivankovića. Luka Bebek i Marko Čuljak postižu pogotke i na odmor se odlazi rezultatom 4:1 za NK Ljubuški. Treba napomenuti vratnicu domaćih u prvom poluvremenu ali i to da su gosti još koji put mogli zatresti mrežu Ivankovića te s toga iako grubo zvuči, domaći moraju biti zadovoljni sa samo četiri pogotka u vlastitoj mreži.

U drugom poluvremenu domaći se bude i pokušavaju se vratiti iz ponora. Mario Čerkez i Ante Pažin svojim drugim pogotkom smanjuju rezultat na 4.3 i potpuno vraćaju domaćine u susret. U trenutcima kad su domaći bili u naletu i “lovili” rezultat za goste se opet ukazao kapetan Nikola Granić te svojim drugim pogotkom na utakmici vratio dva gola prednosti za NK Ljubuški (3:5). Svoj drugi pogodak na utakmici postigao je i Marko Čuljak te povećao prednost gostiju na 6:3.

Ljubuški je utakmicu počeo s istom postavom koja je u prošlom kolu svladala vodeće Kruševo: Antonio Brkić, Tomislav Bošnjak, Veselko Vištica, Marin Brkić, Grgo Vasilj, Marko Čuljak, Nikola Granić, Antonio Čuljak, Gabrijel Puljić, Luka Bebek i Franjo Vučić.

Na klupi za rezerve sjedili su: Silvio Dodig, Mateo Mucić, Noah – Luka Šimić, Josip Šošić, Bože Milas, Stanko Mišetić i Anđelo Brekalo.

U drugom poluvremenu umjesto Luke Bebeka, Antonia Čuljka i Grge Vasilja u igru su ušli Bože Milas, Noah – Luka Šimić i Josip Šošić.

Ljubuški je, bez obzira na pobjedu, ostao na četvrtom mjestu, ali sada ima 17 bodova i zaostaje pet bodova za vodećim Kruševom.

Obzirom da je HNK Kruševo bilo slobodno u ovom kolu i ostalo na 22 osvojena boda na čelu prvenstvene ljestvice, HNK Višići i dalje nakon ovog poraza zaostaju dva boda za liderom prvenstva ali uz utakmicu više.

Nogometaši Ljubuškog u idućem, 12. kolu, koje je na rasporedu 29. listopada, na Babovcu dočekuju HNK Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja, koja se nakon 11. kola nalazi na osmom mjestu prvenstvene ljestvice sa 16 bodova.

Pred nogometašima Višića u idućem kolu je pravi ispit “biti ili ne biti”. U narednom kolu HNK Višići gostuje kod HNK Kruševo koje je bilo slobodno u ovom kolu.

U nastavku pogledajte rezultate 11. kola, prvenstvenu ljestvicu i raspored 12. kola.

22.10. – 14:30VišićiNK Ljubuški3 : 6
22.10. – 14:30MeđugorjeHNK Rama5 : 2
22.10. – 14:30NK TroglavNK Kamešnica5 : 0
22.10. – 14:30HNK Sloga GV-UHNK Neum2 : 0
22.10. – 14:30HNK GrudeHNK Stolac1 : 1
21.10. – 14:30FK KlisFK Turbina3 : 2
21.10. – 14:30HNK ČapljinaHNK Brotnjo2 : 4