Nogometaši Ljubuškog jučer su na Babovcu u okviru 14. kola Druge lige Federacije BiH – skupina Jug na Babovcu svladali Troglava 1918 iz Livna rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postigao je Marko Čuljak u 64. minuti utakmice.

Ovom pobjedom Ljubušaci su ostvarili niz od šest pobjeda i osam kola bez poraza, te sada dijele prvo mjesto na ljestvici s Kruševom koje ima isti broj bodova ali nešto bolju gol razliku.

Kruševo je u ovom kolu na domaćem terenu remiziralo s Međugorjem.

Ljubuški je utakmicu protiv Troglava počeo u sljedećem sastavu: Antonio Brkić, Tomislav Bošnjak, Veselko Vištica, Noah – Luka Šimić, Grgo Vasilj, Marko Čuljak, Nikola Granić, Antonio Čuljak, Gabrijel Puljić, Luka Bebek i Franjo Vučić.

Na klupi za rezerve sjedili su: Mateo Mucić, Josip Šošić, Bože Milas, Stanko Mišetić i Ilija Vego.

U drugom poluvremenu umjesto Luke Bebeka, Noaha – Luke Šimića, Grge Vasilja, Marka Čuljka i Antonia Čuljka u igru su ušli Josip Šošić, Bože Milas, Ilija Vego, Mateo Mucić i Stanko Mišetić.

Podsjećamo u šest posljednjih kola momčad Ljubuškog ostvarila je šest uvjerljivih pobjeda, prvo su slavili u Neumu kod istoimenog domaćina 5:1, zatim je na Babovcu palo vodeće Kruševo, bilo je 3:0, onda još jedna uvjerljiva pobjeda kod drugoplasiranih Višića 6:3, pa pobjeda protiv Sloge GV/U 3:0, slavlje u Međugorju protiv domaćina 1:0 i konačno pobjeda protiv Troglava 1918 od 1:0.

U posljednjem 15. kolu, koje je na rasporedu 18. studenog Ljubuški gostuje kod Čapljine.

U nastavku pogledajte rezultate 15. kola, prvenstvenu ljestvicu i raspored 15. kola.

12.11. – 13:30NK KamešnicaHNK Grude2 : 2
12.11. – 13:30VišićiHNK Sloga GV-U1 : 2
12.11. – 13:30KruševoMeđugorje1 : 1
12.11. – 13:30HNK NeumHNK Čapljina1 : 0
12.11. – 13:30HNK BrotnjoHNK Stolac3 : 1
12.11. – 13:30NK LjubuškiNK Troglav1 : 0
12.11. – 13:30HNK RamaFK Klis1 : 2