Istra 1961 pobijedila je Lokomotivu s 3:1 u zaostalom susretu 16. kola Prvog HNL-a odigranom na pulskom stadionu Aldo Drosina.

Domaćini su poveli golom Antonija Ivančića u 20. minuti, izjednačio je Irfan Hadžić osam minuta kasnije, a novo vodstvo Istri 1961 donio je Matej Vuk u 40. minuti. Drugi gol Antonija Ivančića za 3:1 osigurao je važnu pobjedu domaćinu.

Istra je imala prvu priliku u 11. minuti, no Santini je došao do duboke lopte prije Hare. Još bolju prigodu za domaćina je u 15. minuti propustio realizirati Vuk, iako je bio praktički sam ispred Santinija. U 21. minuti ipak vodstvo Istre – nakon udarca iz kuta Ivančić s 10-ak metara para mrežu. Prvo je  bilo pokazano zaleđe, no nakon VAR provjere gol je priznat.

Zagrepčani su izjednačili na 1:1 iz prve šanse koju su imali – Marković je centrirao, a Marić glavom proslijedio Hadžiću, koji također glavom pogađa za izjednačenje.

Uslijedila je šansa Šutala u 38. minuti, ali i odlična intervencija vratara gostiju, da bi u 40. minuti Matej Vuk nakon asistencije Hare doveo svoju momčadu do prednosti 2:1.

Potvrdu pobjede domaćeg sastava  donio je  pomalo sretno Ivančić u 53. minuti. Veznjak je šutirao, njegov udarac je bio blokiran i lopta mu se odbila natrag, a on ju je iz drugog pokušaja bez problema poslao u mrežu. Bio je to već njegov četvrti gol u zadnje dvije utakmice.

Pobjeda u derbiju začelja omogućila je Puljanima da “pobjegnu” s posljednjeg mjesta na ljestvici i prepuste ga poraženim Lokosima, iako obje momčad imaju po 20 bodova.