Nogometaši Barcelone vratili su se na drugo mjesto ljestvice španjolskog prvenstva uvjerljivom 4-1 (2-1) domaćom pobjedom protiv posljednje Huesce u zadnjem susretu 27. kola.

Kapetan Messi je u svom 767. nastupu za Barcelonu u svom natjecanjima čime se izjednačio na prvom mjestu sa Xavijem, bio je igrač utakmice s dva gola i asistencijom. Messi je započeo dvoboj 27. kola Primere na Camp Nou protiv Huesce i tako upisao svoj 767. nastup za Barcelonu u svim natjecanjima izjednačivši se s veznjakom Xavijem koji je u razdoblju od 1998. do 2015. godine također ostvario 767. nastupa za “Ponos Katalonije”.

Messi je doveo Barcelonu u vodstvo sjajnim udarcem u 13. minuti, na 2-0 povisio je Griezmann u 35. minuti još jednim pogotkom s distance u sam gornji desni kut, da bi Huesca smanjila u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena iz kaznenog udarca kojega je realizirao Rafa Mir.

No, u drugom poluvremenu su Mingueza glavom nakon kornera u 53. i Messi u 90. minuti postavili konačni rezultat.

Druga Barcelona sada ima 59 bodova, četiri manje od vodećeg Atletica, a dva više od trećeg Reala, dok je Huesca ostala na dnu s 20 bodova, dva manje od 19. Eibara.