U NBA ligi sinoć je odigrano deset utakmica, a hrvatski košarkaši ostvarili su skroman učinak.

Bojan Bogdanović i njegov Utah Jazz slavili su u gostima kod Toronta 115:112. Hrvatski košarkaš u igri je proveo 25:20 minuta upisavši deset poena (šut 2/5, trice 1/2, slobodna bacanja 5/5), dva skoka i jednu asistenciju.

Najbolji pojedinac u redovima Utaha bio je Donovan Mitchell koji je zabio 31 koš, uključujući i pogodak 29.1 sekundi prije kraja za pobjedu. Osim toga Mitchell je postigao svih osam koševa u seriji 8:0 kojim je Utah došao do 113:110 12.4 sekundi prije kraja. Pascal Siakam je promašio tricu na zvuk sirene koja je Torontu mogla osigurati produžetke.

Joe Ingles je dodao 19 koševa, a Mike Conley 15 za Jazz, koji je postao prva NBA momčad s 30 pobjeda ove sezone. Siakam je predvodio Raptorse sa 27 ubačaja i devet asistencija. Fred VanVleet je dodao 17 poena i devet asistencija.

Pobjedu su upisali i Phoenix Sunsi Darija Šarića koji su na svom parketu svladali Minnesotu 113:101. Šarić je u pobjedu ugradio skromna dva koša (šut 1/4, trice 0/2), uz pet skokova i jednu asistenciju za 23:33 minute igre.

Pobjedničku momčad predvodio je Chris Paul s 20 koševa uz devet skokova, dok su najbolji u redovima poraženih Timberwolvesa bili Karl-Anthony Towns s 24 koša i devet skokova te Ricky Rubio koji je uz 21 koš upisao deset asistencija.

Luka Šamanić nije bio u sastavu San Antonio Spursa koji su svladali Cleveland u gostima 116:110. Sjajan u redovima Spursa bio je Keldon Johnson s 23 koša i čak 21 skokom (najviše u karijeri). Dejounte Murray dodao je 22 koša, a DeMar DeRozan 20. Po 29 poena za Cavalierse zabili su Darius Garland Collin Sexton.

Houston Rockets su sinoć doživjeli  19. poraz zaredom, bolji od njih su sa 113:100 bili gostujući Detroit Pistonsi koje je do pobjede sa 23 koša predvodio Frank Jackson.

Orlando Magic je prekinuo niz od devet poraza svladavši sa 121:113 na svom parketu Brooklyn Netse.  Aaron Gordon je upisao 38 poena, a Evan Fournier je dodao  31 poen. Kod Netsa, kojima je ovo drugi poraz u zadnjih 16 utakmica, najbolji je bio Kyrie Irving sa 43 pogotka.

CJ McCollum  je zabio 32 koša, a Damian Lillard 31 i Portland Trail Blazers su kod kuće sa 125:119 pobijedili Dallas Maverickse, kojima nije pomoglo ni 38 koševa Luke Dončića.

Denver Nuggetsi su nakon produžetka sa 131:127 kod kuće pobijedili Chicago Bullse, a Jamal Murray je zabio 22 od svojih ukupno 34 koša nakon treće četvrtine uključujući i svoju drugu tricu kojom je utakmicu odveo u produžetke. Nikola Jokić je također ubacio 34 koša uz 15 skokova i devet asistencija za pobjedu Denvera.

Rezultati NBA utakmica igranih 19. ožujka:

Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs    110-116
(Luka Šamanić nije igrao za San Antonio)
Boston Celtics – Sacramento Kings           96-107
Miami Heat – Indiana Pacers                110-137
Orlando Magic – Brooklyn Nets              121-113
Toronto Raptors – Utah Jazz                112-115
(Bojan Bgdanović je odigrao 25 minuta za Utah, zabio je deset koševa i upisao dva skoka i jednu asistenciju)
Houston Rockets – Detroit Pistons          100-113
Memphis Grizzlies – Golden State Warriors  103-116
Denver Nuggets – Chicago Bulls             131-127 (produžetak)
Phoenix Suns – Minnesota Timberwolves      113-101
(Dario Šarić je odigrao 24 minute za Phoenix, zabio je dva koša i upisao jedan skok, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)
Portland Trail Blazers – Dallas Mavericks  125-119