Hrvatski nogometni reprezentativac Josip Juranović sinoć je upisao dvije asistencije u dresu Legije u 4:2 pobjedi protiv Pogona.

U derbiju 23. kola poljske Ekstraklase istrčala su na teren dva bivša igrača Hajduka, Josip Juranović za Legiju i Dante Stipica među vratnicama za Pogon. Josip Juranović je odlično krenuo u susret i već u 4. minuti asistirao Filipu Mladenoviću za prvi pogodak, a za drugi u 10. minuti susreta Pekhartu. Legija je imala na poluvremenu 4:0, a golove su postigli Pekhart u 14. minuti i Wieteske u 29. minuti.

Gosti su smanjili golom Fraczaka krajem prvog poluvremena te Drygasa iz penala u 83. minuti.

Bivši igrači Hajduka odigrali su svih 90 minuta za svoje momčadi. Legija je vodeća momčad u ligi s 51 bodom, dok je Pogon drugi s deset bodova manje. Juranović je nakon derbija na šest asistencija ove sezone u poljskom prvenstvu. Juranović je ove sezone u dresu Legije upisao 25 nastupa, uz pogodak i šest asistencija. Stipica je ove sezone u prvenstvu branio u 23 navrata i na 14 utakmica sačuvao mrežu.