Ljubuški tenisač Tomislav Brkić izborio je još jedno ATP polufinale. U paru s Nikolom Ćaćićem u četvrtfinalu turnira ATP 250 u Beogradu nakon velike borbe svladali su kombinaciju Bolelli/Gonzalez sa 2:1.

Rezultat po setovima glasio je 0:6, 7:6 i 10:8.

Prvi set je trajao samo 20 minuta, Brkić i Ćaćić su loše igrali i činilo se da neće uspjeti proći dalje.

Ipak, u nastavku su se obojica probudili, na 3:3 su spasili četiri vezane break lopte te u tiebreaku i meč loptu, a iskoristili su drugu set loptu i stigli do poravnanja.

U trećem setu velika borba drama, a Tomislav i Nikola su na kraju uspjeli slaviti sa 10:8 za konačnih 2:1.

U polufinalu će igrati protiv para Behar/Escobar i imat će priliku za još jedno ATP finale u ovoj godini.

Naravno, ovaj rezultat u Beogradu će Brkiću donijeti nove ATP bodove i napredak na ATP ljestvici u konkurenciji parova.

Izvor: sportsport.ba