Hrvatske košarkašice otvorile su nastup na Europskom prvenstvu uvjerljivim porazom od Francuske 63-105. Odabranice izbornika Stipe Bralić tek su u prvoj četvrtine bile ravnopravne, izgubivši taj dio igre s košem zaostatka (25-26).

Na poluvremenu je Francuska imala + 10 (50-40), no slom je uslijedio u drugom dijelu. Treća dionica igre je pripala Francuskinjama sa 17, a posljednja sa 15 razlike.

Francusku, koja je na zadnja četiri EP-a bila druga, su do pobjede predvodile Endene Miyem sa 18 i Sandrine Gruda sa 16 koševa, dok su u hrvatskim redovima najefikasnije bile Ivana Tikvić sa 12 i Ivana Dojkić sa 10 koševa.

U prvom susretu iz naše skupine Rusija je pobijedila Češku sa 73-69.

Vadejeva je s 27 koševa i 16 skokova predvodila pobjednice za koje je Marina Goldireva postigla 11 poena. Kod Čehinja je najbolja bila Hanusova s 24 koša, dok je Katerina Elhotova ubacila 15.

Prvoplasirane reprezentacije iz svake od četiri skupina će se izravno plasirati u četvrtfinale, dok će druga i treća ekipa razigravati za plasman među osam najboljih na ovom EuroBasketu kojem su domaćini Strasbourg i španjolska Valencia.

U drugom kolu, 18. lipnja igrat će Hrvatska i Rusija, te Češka i Francuska.