Sinoć su se u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, u sklopu 19. kola BH Telecom premijer lige, sastali rukometaši RK Izviđač Agram i RK Leotara iz Trebinja, dvije neporažene momčadi u proljetnom dijelu natjecanja. U dinamičnoj, borbenoj i lijepoj rukometnoj predstavi uz potporu svojih navijača slavili su „Skauti“ i tako se revanširali gostima iz Trebinja za do sada jedini poraz u natjecanju Premijer lige u sezoni 2023/2024. Nakon utakmice u Trebinju, koja je odigrana, 8.11.2023. godine, „Skauti“ ne znaju za poraz. U 13 utakmica ostvarili su 12 pobjeda i remi u natjecanju Premijer lige te pobjedu protiv Borca u 1. utakmici četvrtfinala KUP-a BiH. Svakako, niz za svaki respekt.

Sinoćnju utakmicu protiv odličnog suparnika „Skauti“ su odlično otvorili, u prvih desetak minuta ostvarili su značajnu prednost, koju nisu ispustili do kraja utakmice. Prevagu na stranu „Skauta“ napravio je izvrsni Haris Suljević, koji je s nekoliko bravuroznih obrana omogućio Ivanu Pavloviću i društvu da u 6. minuti povedu 4:1, a u 11. minuti prednost je narasla na 5 golova. Semafor je pokazivao rezultat 8:3. Od 11. do 20. minute rukometaši Leotara su uspostavili ravnotežu te održavali rezultatski zaostatak od 4-5 golova. Nakon toga, od 21. do 23. minute je uslijedio novi udar „Skauta“, serijom 3:0, (2 gola Mateja Šimića i gol Aldina Sakića) prednost je narasla na “plus” 7 (14:7). Rukometaši Izviđača imali su priliku prednost i povećati, dva napada za “plus” 8, zbog tehničkih grešaka nisu realizirali, što su Trebinjci iskoristili i do poluvremena smanjiti zaostatak na 5 golova (16:11).

U drugom poluvremenu gledali smo ravnopravniju igru u kojoj su gosti pokušavali uhvatiti rezultatski priključak, međutim jedino što su uspjeli je se primaći na 3 gola, ali nekoliko dobrih intervencija Aldina Alihodžića i stvari su se vratile na “pravo mjesto”. Od 41. minute „Skauti“ su držali prednost od 5-6 golova, a u dva navrata imali su i 7 golova prednosti (30:23 u 56. minuti i 31:24 58. minuti). Na kraju zaslužena pobjeda „Skauta“, rezultatom 31:25 uz veliko slavlje „Skauta“ na parketu, ali i onih na tribinama koji su i ovaj put dali svoj doprinos pobjedi, vatrenim navijanjem. Napomenimo, da je nakon 5 mjeseci stanke u sastavu Izviđača se pojavio i Milan Vukšić, koji je ušao u igru da izvede sedmerac, koji je realizirao uz ovacije ljubuške publike.

Najefikasniji u redovima Izviđača bio je Diano Ćeško sa 6 golova. Ivano Pavlović i Marijan Šaravanja postigli su po 5 golova, Filip Odak je bio uspješan 4 puta, a Aldin Sakić 3 puta.
Vratari Haris Suljević i Aldin Alihodžić su bili su na visini zadatka s 12 obrana (Suljević 7, Alihodžić 5).

U momčadi Lotara 6 golova postigao je Vladimir Stanković, a po 4 Aleksandar MilojevićĐorđe Ratković i Željko Šukić.
Vratar Veselin Savović je obranio 14 šutova na svoja vrata.

Sljedeći tjedan pred „skautima“ su novi izazovi. Naime, u srijedu, 27.03.2024. ih u Banja Luci očekuje uzvratni susret četvrtfinala KUP-a protiv Borca, a u subotu, 30.03.2024. veliki derbi protiv RK Gračanica u Gračanici.

BH Telecom premijer liga BiH, sezona 2023/2024, 19. kolo.
Ljubuški, 23.03.2024. u 19:00 sati.

RK Izviđač Agram – RK Leotar 31:25 (16:11)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, 800 gledatelja.
Suci: Džemal Čedić (Sarajevo) i Dino Đerzić (Ilidža).
Nadzornik: Vejsil Beširević (Bihać).

RK Izviđač: Alihodžić (5 obrana), Suljević (7 obrana), Lukenda, Vukšić 1/1, Lukenda, Milisavljević, Odak 4, Šević 1, Ljubić, Radišić 1, Šimić 2, Bubalo 2, Šaravanja 5, Pavlović 5/1, Ćeško 6, Sakić 3, Kovač 1.
Trener: Toni Čolina.

RK Leotar: Savović (14 obrana), Veraja 1, Milojević 4, Stanković 6/3, Ratković 4, Parežanin 2, Kukić 2, Berdić, Jovanović, Anđušić, Petrović, Pavičić 2, Uljarević, Šukić 4, Turnić, Knežević.
Trener: Dragiša Koračević.

Isključenja: Izviđač 12 minuta, Leotar 10 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Leotar 3/3.