Rukometaši Izviđača u sklopu 21. kola BH Telecom premijer lige, rutinskom igrom, visoko su porazili momčad HRK Čapljina. Momčad Čapljine nije imala snage da izdrži ritam igre koji su nametnuli „Skauti“ i kako je igra odmicala širina rostera te kvaliteta, koja je bila na strani „Skauta“ sve je više dolazila do izražaja.

Izviđač je od starta krenu u prepoznatljivom stilu, čvrsta obrana, brze kontre i tranzicija te je rezultat u 9.minuti glasio 7:2 u njihovu korist. Do kraja poluvremena prednost je bila dvoznamenkasta, bilo je 22:12.

U dugom poluvremenu nastavilo se u istom stilu. Prednost je rasla iz minute u minutu tako da je u 51.minuti narasla na 20 golova (40:20), a na koncu susreta, rezultat je glasio 45:23.

Trener Toni Čolina uglavnom se u ovoj utakmici oslonio na igrače koji su do sadašnjem dijelu natjecanja imali manju minutažu. Udarne snage su korištene tek toliko da ostanu u ritmu.

Svi rukometaši Izviđača osim vratara su se upisali u listu strijelaca.

Najefikasniji su bili Diano Ćeško i Aldin Sakićsa po 6 golova. Luka Šević i Vasilije Kovačpostigli su po 5, a Marijan Šaravanja 4 gola.
Vratari Izviđača napravili su sjajan posao. Aldin Alihodžić koji je većinu vremena bio na vratima „Skauta“ skupio je 14 obrana od kojih su 2 bila sedmerci, a Haris Suljević je pripomogao s 2 obrane.

Kod momčadi Čapljine 6 golova postigao je Bruno Dragičević, 5 Matej Vasilj te po 3 Zlatko Ševo i Dimitrije Kovač.

Nakon ovog kola, Izviđač se još više primakao novoj 10. tituli prvaka. Za ovjeru titule potreban mu je samo samo bod iz preostalih 5 kola.

U sljedećem 22.kolu „Skauti“ gostuju na „vrućem“ parketu dvorane u Zavidovićima gdje će odmjeriti snage s momčadi RK Krivaja.

BH Telecom premijer liga BiH, sezona 2023/2024, 21. kolo.
Ljubuški, 06.04.2024. u 19:00 sati.

RK Izviđač Agram – HRK Čapljina 45:23 (22:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, 300 gledatelja.
Suci: Marko Džebo i Janko Trnčić (I. Sarajevo) .
Nadzornik: Goran Sušić (Čapljina).

RK Izviđač: Alihodžić (14 obrana, 2 sedmerca), Suljević (2 obrane), Vukšić 2/2, Milisavljević 1, Odak 1, Šević 51, Ljubić 3, Šimić 3, Bubalo 3, Šaravanja 4, Pavlović 3, Ćeško 6, Sakić 6, Kovač 5, Lasić 1.
Trener: Toni Čolina.

HRK Čapljina: Raguž (4 obrane), Sesar (3 obrane), Akrapović, Ćemeraš 2/1, Ševo 3, Kolovrat 2, Kovač 3, Matić, Lasta, Pažin 1, Dragičević 6, Ćubela, Bartolović 1, Vasilj 5.
Trener: Luka Dragičević.

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Čapljina 4 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Čapljina 3/1.